Udostępnij
Tweetnij

Majowa aktualizacja Windows 10 sprawi, że Google Chrome pożre mniej pamięci RAM

Windows 10 2004 jest już dostępny i w tej wersji oprogramowania zaszyto nową funkcję, która pozwala zmniejszyć zużycie pamięci RAM. Skorzysta z tego Google Chrome i na przykładzie Microsoft Edge zauważono spadek zajętości nawet o 27 proc. Możliwe to jest dzięki nowej opcji z Windows 10 2004 dla aplikacji Win32.

Windows 10 2004 to majowa aktualizacja okienek, którą udostępniono pod koniec zeszłego miesiąca. Microsoft uchylił rąbka tajemnicy o pewnej zmianie zaszytej w tym systemie. Umożliwia ona zmniejszenie użycia pamięci operacyjnej RAM komputera przez klasyczne aplikacje Win32. Z możliwości nowej opcji ma skorzystać Google Chrome, który uważany jest za zasobożerną przeglądarkę internetową.

Nowością jest SegmentHeap, które Microsoft udostępnił już dla deweloperów. Gigant z Redmond wyjaśnia, że taka opcja jest już przez niego stosowana w Edge dla Windows 10 2004. Pierwsze testy wykazały, że zużycie pamięci przez program może być niższe nawet o 27 proc. W przypadku Google Chrome będzie można liczyć na podobne wyniki.

majowa aktualizacja Windows 10 2004 may 2020 Update znane problemy błedy nie można zainstalować co robić sterowniki opinie czy warto Google Chrome użycie pamięci RAM

Google Chrome z mniejszym użyciem pamięci RAM w Windows 10 2004 już wkrótce

Stosowna opcja zostanie niedługo dodana do Google Chrome, co firma już potwierdziła. Dzięki temu na komputerach z systemem Windows 10 2004 będzie można zaoszczędzić nawet setki megabajtów pamięci. Będzie to więc w szczególności użyteczne na tych maszynach, które mają mało RAM-u. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na implementację funkcji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla WhatsApp

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij