Udostępnij
Tweetnij

Nowy Microsoft Edge dla Windows 10 udostępniany poprzez Windows Update

Nowy Microsoft Edge z silnikiem Chromium w końcu udostępniany jest automatycznie na Windows 10. Odbywa się to poprzez mechanizm Windows Update. Uaktualnienie do nowego Microsoft Edge dostępne jest dla systemów w wersjach 1909 oraz 1903. Wcześniej przeglądarka internetowa musiała być instalowana ręcznie.

Nowy Microsoft Edge z Chromium został udostępniony na systemy Windows 10, 8.1, 7 i macOS wcześniej w tym roku W nowych okienkach jednak nie zastępował automatycznie starszej wersji przeglądarki internetowej. Użytkownik musiał pobrać ją i zainstalować ręcznie. Choć gigant z Redmond już wcześniej zapowiedział, że z czasem to ulegnie zmianie. Teraz aplikacja zaczyna pojawiać się w usłudze Windows Update.

Nowy Microsoft Edge poprzez Windows Update na starsze wersje Windows 10

Microsoft zaczął udostępniać nową przeglądarkę internetową Edge poprzez Windows Update dla użytkowników Windows 10 w wersjach 1909 i 1903. W przypadku pierwszej edycji nie są potrzebne żadne dodatkowe uaktualnienia. Natomiast drugi z systemów musi być w wersji z numerkiem 18362.418 (zalecana) lub nowszej.

Użytkownicy komputerów z dziesiątką z 2018 roku (wersje 1803 oraz 1809) też otrzymują uaktualnienie do nowego Microsoft Edge. Pamiętajmy, że nowa przeglądarka internetowa podmienia starą. Przyszłość należy do wydania opartego na silniku Chromium. Starsza aplikacja nie jest już rozwijana i wraz z aktualizacją 2004 trafiła na listę funkcji, nad którymi prace nie będą już kontynuowane. W kolejnej wersji okienek będzie znajdować się już nowa odsłona programu.

Przeczytaj także: Google Maps – triki, sztuczki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij