Udostępnij
Tweetnij

Google Maps z nowym sposobem na udostępnianie lokalizacji

Google Maps ma funkcję, która pozwala na udostępnianie lokalizacji. Firma postanowiła wprowadzić nowość, co pozwoli na współdzielenie położenia bez adresu. Możliwe to jest dzięki Plus Codes, czyli 6-znakowym kodom. Najpierw takie rozwiązanie trafi do aplikacji Google Maps na urządzenia z systemem Android.

Google Maps jest cały czas rozwijane. Aplikacja od dawna ma funkcję umożliwiającą udostępnianie lokalizacji. Jednak ta bazująca na adresach nie zawsze jest skuteczna, o czym za chwilę. Dlatego gigant z Moutain View postanowił wykorzystać rozwiązanie o nazwie Plus Codes sprzed kilku lat. Nowość trafi wkrótce do aplikacji na urządzenia z Androidem.

Plus Codes to rozwiązanie, które znajduje się w Google Maps już od jakiegoś czasu. Funkcja ta pozwala na udostępnienie lokalizacji w postaci 6-znakowego kodu, co możecie zobaczyć poniżej. Opcja jest dostępna po dotknięciu niebieskiego kółka na mapie. To powoduje wyświetlenie kodu dla danego położenia i znajduje się on w górnej części ekranu.

Mapy Google Maps udostępnianie lokazalicji bez adresu z Plus Codes

Google wyjaśnia, że około dwóch miliardów osób na świecie nie ma adresu lub jest on trudny do określenia. To tutaj przede wszystkim z pomocą przychodzi udostępnianie lokalizacji z użyciem Plus Codes. Funkcja działa także w trybie offline, czyli bez połączenia z internetem. Ponadto kody te mogą być implementowane także w innych aplikacjach.

Udostępnianie lokalizacji z Plus Codes w Google Maps najpierw na Androidzie

Nowość najpierw trafi do aplikacji na urządzenia z systemem Android. Funkcja ma być wdrożona w Google Maps w ciągu najbliższych tygodni. Na oficjalnym blogu firmy nie wspomniano o wersji na iOS. Ekran dzielenia położenia czekają także inne zmiany wizualne.

Przeczytaj także: WhatsApp – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij