Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostaje przeprojektowaną funkcję udostępniania lokalizacji

Google Maps ma funkcję odpowiedzialną za udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym. Ten element aplikacji doczekał się zmian. Firma postanowiła go przeprojektować i wprowadzono nowy widok interfejsu w tym miejscu. Pojawiają się nowe elementy. W tym pływający przycisk, który pozwala szybko udostępnić lokalizację.

Google Maps to aplikacja o wielu zastosowaniach. Pozwala także na wygodne udostępnianie lokalizacji znajomym. Tutaj firma zdecydowała się przeprojektować funkcję i odświeżono jej widok. Przy okazji wprowadzono nowe elementy. Zobaczmy więc, co dokładnie się zmieniło.

Jeśli udamy się do sekcji Udostępnianie lokalizacji w Google Maps, to ujrzymy przeprojektowane okno z funkcją. Na dole pojawia się pływający przycisk o nazwie nowe udostępnienie. Widać go na zrzucie ekranowym po prawej stronie (po lewej stary widok dla porównania). Jego dotknięcie powoduje możliwość wybrania osoby, do której zostanie przesłany link. Możemy też decydować, po jakim czasie wygaśnie. Zmiany wydają się być na plus.

aplikacja Mapy Google Maps nowe udostępnianie lokalizacji znajomym aplikacja Mapy Google Maps nowe udostępnianie lokalizacji znajomym

Nowe udostępnianie lokalizacji w Google Maps 10.40.2

Nowy widok dla funkcji pojawia się wraz z aktualizacją Google Maps z numerkiem 10.40.2. Jest ona już dostępna poprzez Sklep Play. Choć jednak prawdopodobnie nowe udostępnianie lokalizacji zależne jest też od dodatkowego czynnika. Jest nim aktywacja po stronie serwerów firmy.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij