Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp beta pozwala dzielić profil przez kody QR

WhatsApp beta na Androida dostaje nową funkcję, która obejmuje proste współdzielenie profili. Użytkownik może udostępnić własny profil poprzez kody QR, które następnie należy zeskanować. Takie rozwiązanie z komunikatora ma kilka ciekawych zastosowań. Zapewne z czasem trafi także do WhatsApp Business.

WhatsApp beta to poglądowa wersja popularnego komunikatora, gdzie Facebook pozwala wypróbować chętnym użytkownikom nowe opcje. Zanim te zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom aplikacji. W wersji na Androida pojawiła się tam ciekawa nowość. To kody QR, które pozwalają współdzielić profil. Jak to działa?

Użytkownik komunikatora może generować kody QR, które następnie należy zeskanować. Wtedy taki profil pozwoli na rozpoczęcie konwersacji z nowym kontaktem. Szybkie i wygodne. Można to zrobić w WhatsApp beta po udaniu się do sekcji Ustawienia. Nowa opcja pojawia się obok informacji o użytkowniku i ma postać zielonego przycisku. Jego dotknięcie wygeneruje kod i po jego zeskanowaniu inna osoba uzyska numer telefonu.

WhatsApp beta dzielenie profili przez kody QR

Profil poprzez kody QR na razie tylko w WhatsApp beta

Pamiętajmy, że na razie jest to nowość, z której skorzystają użytkownicy wersji beta komunikatora. Z czasem zostanie wprowadzona do stałego wydania aplikacji. Nie wiadomo, kiedy jednak to nastąpi. Pewnie najpóźniej w ciągu kilku najbliższych tygodni. Zapewne też opcja zostanie wdrożona do WhatsApp Business.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij