Udostępnij
Tweetnij

YouTube na Androida i iOS dostaje większe miniaturki filmów

YouTube na Androida oraz iOS doczekał się nowych zmian. Google wprowadza nowy wygląd karty wideo i tam pojawiają się większe miniaturki filmów. Zmiany te obejmują również komentarze i wcześniej były testowane. YouTube wyciągnął wnioski z programu pilotażowego i teraz zdecydowało się na wprowadzenie modyfikacji.

YouTube co jakiś czas jest zmieniany i nie inaczej jest tym razem. Aplikacja w wersji na urządzenia z systemami Android oraz iOS wprowadza nowy podgląd kart z wideo. Google zdecydowało się tu wprowadzić pewne modyfikacje, które wcześniej były testowane z wybranymi użytkownikami. Wśród nich są większe miniaturki filmów.

Strony z wideo mają teraz większe miniaturki filmów, ale na tym nie koniec. YouTube szukał takich rozwiązan, które pozwolą na zwiększenie zaangażowania widzów, a to można zrobić poprzez komentarze. Wcześniej trzeba było się do nich przewijać, ale po zmianach zostały one umieszczone wyżej. Zaraz pod paskiem kanału. Domyślnie wyświetlany jest jeden element (ten najlepszy), ale jego dotknięcie spowoduje pojawienie się wszystkich.

aplikacja YouTube nowy wygląd Android iOS komentarze miniaturki filmów

YouTube prowadził wcześniej testy tego rozwiązania. Te pokazały, że użytkownicy w nowym widoku rzeczywiście częściej umieszczali pod filmami komentarze. Dlatego zdecydowano się na drożenie tego widoku na stałe. Zmiany są już wprowadzane.

YouTube na iOS i Androida ze zmianami jeszcze nie u wszystkich

Google zapowiedziało te zmiany już około dwa tygodnie temu. Teraz są one wdrażane w aplikacji YouTube. Zarówno na iOS, jak i Androida. Nie są jednak jeszcze widoczne u wszystkich, co jednak powinno ulec zmianie w ciągu kilku najbliższych dni, bo pełny rollout pewnie nie potrwa dłużej.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij