Udostępnij
Tweetnij

Google Gboard otrzyma nowe sugestie schowka

Google Board to popularna klawiatura ekranowa na Androida, która cały czas jest rozwijana. Dowiadujemy się, że pojawią się nowe sugestie schowka. Pojawią się one w momencie, gdy schowek wykryje skopiowanie jakiegokolwiek elementu. Na razie funkcja znajduje się na etapie eksperymentu dostępnego w wersji beta aplikacji.

Google Gboard ma użyteczny schowek i to właśnie z myślą o nim planowana jest nowa funkcja. Pojawią się nowe sugestie schowka, które obecnie są testowane w wersji beta aplikacji. Jednak dostęp do niej nie jest szeroko dostępny. Mamy jednak zrzuty ekranowe, na których mamy okazję to zobaczyć.

Nowe sugestie schowka dla klawiatury Google Gboard widać poniżej. Pojawiają się one w momencie skopiowania jakiegoś elementu. Początkowo wyświetlane są podpowiedzi (sekcja TIPS). Dotknięcie takiej sugestii spowoduje automatyczne jej wklejenie do aplikacji, z której w danej chwili użytkownik telefonu korzysta.

klawiatura Google Gboard sugestie schowka

Nowe sugestie schowka w Google Gboard beta, ale nie u wszystkich

Jak już wspomnieliśmy, funkcja na razie znajduje się na etapie eksperymentu i można do niej uzyskać dostęp w klawiaturze Google Gboard beta z numerkiem 9.3.8.306379758. Jednak nie pojawia się u wszystkich, którzy mają to wydanie. Dochodzi jeszcze dodatkowy czynnik, którym jest aktywacja po stronie serwerów firmy. Na razie nie wiadomo, kiedy taka nowość pojawi się w stałym wydaniu aplikacji.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij