Udostępnij
Tweetnij

Dysk Google dostaje skaner dokumentów oparty na Material Design

Dysk Google ma wbudowany skaner dokumentów i ten doczekał się odświeżenia. Funkcję przeprojektowano i oparto ją na języku projektowania Material Design. W ten sposób można konwertować skany dokumentów do plików PDF. Zobaczymy więc, jak to teraz wygląda w aplikacji Google Drive na urządzenia z Androidem.

Dysk Google ma bardzo ciekawą funkcję, którą jest skaner dokumentów. W zasadzie można się pokusić o stwierdzenie, że jest to jedno z najlepszych narzędzi wbudowanych w popularną aplikację. Przez dłuższy czas nic się tu nie zmieniało, ale teraz nadszedł na to czas. Firma zdecydowała się to przeprojektować w myśl zasad wprowadzonych w Material Design.

Poniżej widzicie zrzuty ekranowe, które prezentują nowy skaner dokumentów z aplikacji Dysk Google. Zmiany wizualne oparte na Material Design to nie wszystko. Przy okazji zmienia się tu trochę pod kątem funkcjonalności. Kontrolki umieszczone są na dolnym pasku, co ułatwia do nich dostęp. Znajdują się tu opcje odpowiedzialne za kolory czy przewracanie. Można też łączyć wiele stron w jedną.

Dysk Google Drive skaner dokumentów Material Design

Nowy skaner dokumentów z Material Design z aplikacji Dysk Google wkrótce u wszystkich

Zmiany są już wprowadzane, ale możliwe, że nie są jeszcze widoczne u wszystkich użytkowników aplikacji Dysk Google. To powinno jednak wkrótce ulec zmianie, co przekazał szef projektu, Rio Akasaka. Nowy skaner dokumentów z Material Design włączany jest po stronie serwerów firmy. W niedługim czasie dostęp ma uzyskać każdy.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij