Udostępnij
Tweetnij

Google Duo Web – pojawi się funkcja Picture-in-Picture

Google Duo Web doczeka się nowej funkcji. Komunikator w wersji uruchamianej na komputerach otrzyma tryb Picture-in-Picture, czyli obraz w obrazie. To wyczekiwane rozwiązanie, bo w ten sposób będzie można prowadzić wideorozmowy i normalnie dalej korzystać z urządzenia. W aplikacji Google Duo na Androida dodano to dawno.

Google Duo Web zostanie wkrótce wzbogacone w funkcję, którą doskonale znamy z aplikacji na urządzenia z systemem Android. To Picture-in-Picture, czyli obraz w obrazie, który w mobilnej wersji dostępny jest od 2017 roku. W edycji przeglądarkowej trzeba było poczekać znacznie dłużej, bo do teraz.

Serwis źródłowy twierdzi, że tryb Picture-in-Picture dla Google Duo Web pozwoli na uruchamianie wideorozmowy w osobnym okienku. Podobnie jak to jest w przypadku odtwarzaczy filmowych. W ten sposób będzie można kontynuować konwersację i kontynuować pracę z komputerem. To funkcja, na którą do tej pory firma kazała czekać.

Google Duo Web tryb Picture-in-Picture obraz w obrazie

Picture-in-Picture dla Google Duo Web już wkrótce

Serwis źródłowy nie ma zrzutów ekranowych, które prezentowałyby obraz w obrazie dla Google Duo Web. Wiemy tylko tyle, że Picture-in-Picture ma zostać wprowadzony do komunikatora już wkrótce. Dokładny termin nie jest jednak znany. Początkowo ma to działać tylko w przeglądarkach Chrome i Microsoft Edge. Z czasem ma pojawić się wsparcie dla innych.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij