Udostępnij
Tweetnij

Gboard 9.0 – nowa klawiatura Google skrywa nowe pisanie głosowe

Gboard 9.0 to najnowsza klawiatura Google na smartfony z systemem Android, które obecnie znajduje się na etapie bety. W jej kodzie doszukano się ciekawych nowości. Wśród nich jest nowe pisanie głosowe. Ponadto nowy Gboard wprowadzi także w menedżerze schowka obsługę obrazów. Są też inne zmiany jak logo „Google” na spacji.

Gboard 9.0 beta to aktualne, poglądowe wydanie klawiatury Google na urządzenia z Androidem. Skrywa ona kilka ciekawostek, do których dostęp udało się uzyskać po dekompilacji aplikacji. Wśród nich jest nowe pisanie głosowe i nie tylko. Rzućmy sobie na to okiem.

Nowe pisanie głosowe w Gboard 9.0. Jest nowy przycisk od usuwania transkrypcji umieszczony po lewej stronie. Następnie mamy nową animację. Będzie ona wyświetlana w momencie, gdy klawiatura Google będzie miała problem ze zrozumieniem użytkownika. Ma ona pokazywać, że przetwarzanie znajduje się ciągle w toku.

Nowe pisanie głosowe to nie jedyna nowość z klawiatury Gboard 9.0

Google pomyślało także o innych usprawnieniach i wśród nich jest wsparcie dla obrazów w menedżerze schowka. Pojawia się nowe okno boczne ze skrótami do funkcji jak wklejanie, przypinanie czy usuwanie. Widzicie je na poniższym zrzucie ekranowym. Następnie mamy precyzyjne kasowanie, a na klawiszu spacji dodano logo Google.

klawiatura Google Gboard 9.0 nowe pisanie głosowe aplikacje Android klawiatura Google Gboard 9.0 nowe pisanie głosowe

Na razie są to nowości zaszyte w becie Gboard 9.0 i ponadto część z nich nie działa bez odpowiednich modyfikacji. Czy nowości te klawiatura Google z tym numerkiem dostanie, gdy wyjdzie z fazy poglądowej? Tego na razie nie wiemy i o tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Część z nich pewnie się pojawi już w tym wydaniu.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij