Udostępnij
Tweetnij

Facebook uniemożliwia rejestrowanie się do Messengera z numerem telefonu

Messenger to komunikator, do którego użytkownicy mogli rejestrować się podając numer telefonu. W ten sposób Facebook nie wymagał założenia konta w popularnej społecznościówce. Niestety, taka opcja znika. Messenger już nie pozwoli na logowanie się tylko z numerem telefonu. Facebook wyjaśnia, że ma to być uproszczenie.

Messenger pozwalał nowym użytkownikom na rejestrowanie się podając numer telefonu. Taka możliwość w popularnym komunikatorze istniała od kilku lat. Facebook postanowił to jednak zmienić i taka opcja znika. Gigant rynku społecznościówek będzie teraz wymagać założenia konta w serwisie. W przeciwnym wypadku do popularnej aplikacji zalogować się nie da.

Facebook potwierdził, że rzeczywiście wprowadził takie zmiany. Każdy nowy użytkownik komunikatora Messenger nie zaloguje się już poprzez numer telefonu. Trzeba będzie to zrobić poprzez konto założone w serwisie. Zmiana dotyczy jednak wyłącznie nowych użytkowników aplikacji, a nie tych dotychczasowych.

konto Facebook messenger numer telefonu rejestracja logowanie
fot.: Pixabay

Messenger bez rejestracji poprzez numer telefonu i Facebook uważa to za uproszczenie

Facebook wyjaśnia, że w ten sposób chciał uprościć cały proces rejestracji w aplikacji Messenger. Dodaje, że większość użytkowników i tak loguje się poprzez założone konto. Czy takie zmiany zostaną wprowadzone również w WhatsApp? Informacji na ten temat na razie nie ma.

Przeczytaj także: Google Play dostaje nowe, praktyczne opcje w ustawieniach

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij