Udostępnij
Tweetnij

Waze otrzymuje nową funkcję. To ostrzeżenia o śniegu

Waze to aplikacja, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Google wprowadziło do niej nową funkcję i są to ostrzeżenia o śniegu. Program wyświetli alerty w przypadku złych warunków pogodowych. Waze pokaże ostrzeżenia, gdy na ulicach pojawi się śnieg. Będą też prezentowane informacje o warunkach drogowych na żywo.

Ostrzeżenia o śniegu to nowa funkcja, która trafia do Waze. Google pracowało nad nią z Departamentem Transportu Virginii. Tego typu informacje będą szczególnie użyteczne tam, gdzie zima potrafi dawać się we znaki. Działanie będzie uzależnione od użytkowników nawigacji, którzy to będą dostarczać alerty dla innych.

Użytkownicy aplikacji Waze będą mogli zgłosić śnieg na drodze, oblodzenie czy inne, złe warunki pogodowe spowodowane zimą. Tego typu informacje mogą okazać się nieocenione przede wszystkim w przypadku lodu na drogach, który stanowi duże zagrożenie w trakcie jazdy. Poniżej kilka zrzutów ekranowych, które prezentują nowość.

Aplikacja Waze ostrzeżenia o śniegu alerty nawigacja

Ostrzeżenia o śniegu już w Waze na Androida i iOS

Google przekazało w komunikacie prasowym, że wspomniane ostrzeżenia o śniegu powinny już być dostępne zarówno w Waze na urządzenia z systemami Android, jak i iOS. Nowość ma być dostępna na terenie ponad 185 państw. To oznacza, że powinna być także oddana do użytku w Polsce.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij