Udostępnij
Tweetnij

Tryb motocyklowy w Google Maps dostępny na kolejnych rynkach

Tryb motocyklowy z Google Maps najpierw testowany był w Indiach. Teraz poinformowano, że dostępność funkcji jest zwiększana. Niestety, na liście nie ma jeszcze Polski. Trudno też powiedzieć, kiedy taka nowość w naszym kraju zostanie wprowadzona. Wspomniany tryb motocyklowy jest tam, gdzie tego typu pojazdy są popularne.

Tryb motocyklowy w Google Maps w pierwszej kolejności został wprowadzony w Indiach. To tam prowadzony był program pilotażowy, co w zasadzie nie powinno dziwić. Tego typu środki transportu w tym kraju są bardzo popularne. Potem w formie testowej taka funkcja dostrzegana była także na innych rynkach, a teraz poinformowano oficjalnie o rozszerzeniu dostępności.

Tryb motocyklowy z Google Maps trafia do użytkowników w Egipcie. Następnie będzie dostępny w Algierii oraz Tunezji. Z czasem widoczność takiej funkcji ma być zwiększana o kolejne kraje. Ciągle jednak nie wiemy, kiedy można spodziewać się jej w Polsce.

Mapy Google Maps tryb motocyklowy

 

Tryb motocyklowy z Google Maps w Polsce zapewne nieprędko

Oprócz wymienionych wcześniej krajów wiemy, że tryb motocyklowy z Google Maps został już udostępniony w innych państwach południowej Azji. Widziano go w Hongkongu, Indonezji, Malezji, Birmie, Filipinach, Singapurze, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie. Niestety, w kwestii Polski informacji o planowanej dostępności nie ma. Jednak nie spodziewajmy się, że taka funkcja pojawi się w krótkim czasie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij