Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostaną warstwę oświetlenie

Google Maps w najnowszej wersji beta skrywa informacje o nowej warstwie oświetlenie. Popularna aplikacja otrzyma funkcję, która powinna zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie jazdy nocą. W ten sposób jasno oświetlenie ulice zostaną wyróżnione. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy Mapy Google dostaną taką nowość.

Google Maps cały czas są rozwijane. W aktualnej wersji beta z numerkiem 10.31.0 doszukano się informacji o planowanej funkcji, którą jest oświetlenie. W kodzie znajdują się zapiski, które ujawniają, że są prowadzone prace nad taką warstwą. Jej celem będzie wyróżnienie dobrze oświetlonych ulic, co powinno zwiększyć bezpieczeństwo jazdy nocą.

Na razie nie wiemy, jak to dokładnie ma wyglądać, gdyż funkcja nie działa i znajduje się na etapie opracowywania. Informacje z kodu Google Maps sugerują jednak, że pojawi się komunikat o opcji. Jego treść to: „Nowość. Zobacz, jak jasno oświetlone są ulice.” Poniżej widzicie też inne zapiski z kodu powiązane z nadchodzącym rozwiązaniem.

Mapy Google Maps nowa warstwa oświetlenie

Na funkcję oświetlenie w Google Maps trochę pewnie poczekamy

Obecnie prowadzone są prace w aplikacji Mapy Google, które mają na celu wprowadzić warstwę oświetlenie. Nie wiemy jednak, na jakim obecnie etapie się znajdują. Możliwe, że na dosyć wczesnym i na dostępność funkcji będziemy musieli poczekać. Jednak z czasem się pojawi i z pewnością będzie to przydatna pomoc.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij