Udostępnij
Tweetnij

iPhone 12 z 5G jest priorytetem dla szefa firmy Qualcomm

iPhone 12 w każdej z wersji ma dostać modemy 5G, które dostarczy Qualcomm. Szef tej firmy, Cristiano Amon w jednym z wywiadów ujawnił, że wprowadzenie na rynek telefonów Apple z 5G jest dla niego priorytetem numer jeden. Wiemy jednak, że w iPhone’ach 12 nie pojawią się wszystkie elementy RF od Qualcomma.

iPhone 12 może zadebiutować nawet w czterech wersjach. Wiemy jednak, że w każdym telefonie pojawi się modem 5G, co ma być jedną z najważniejszych nowości w przyszłorocznych telefonach z logo nadgryzionego jabłka. Odpowiednie elementy dostarczy Qualcomm, z którym to Apple do niedawna wojowało po sądach. Jednak nie wszystkie.

Szef firmy Qualcomm, Cristiano Amon w jednym z wywiadów przekazał, że wprowadzenie na rynek telefonów Apple z modemami 5G jest dla niego priorytetem na tej linii współpracy. iPhone 12 będzie pierwszym w portfolio firmy z Cupertino, który otrzyma łączność z sieciami nowej generacji. Analitycy sądzą, że to właśnie to rozwiązanie napędzi dużą sprzedaż. Wielu klientów będzie chciało wymienić smartfona z iOS na nowy właśnie z tego powodu.

Apple iPhone 12 Pro Max cena 2020 smartfony z iOS modem 5G plotki przecieki wycieki opinie kiedy premiera iPhone SE 2 Qualcomm

iPhone 12 dostanie modem 5G, ale Qualcomm nie dostarczy wszystkich elementów

Same modemy 5G, które trafią do modeli iPhone 12, dostarczy Qualcomm. Jednak elementy RF prawdopodobnie będą autorskie i opracuje je Apple. Pamiętajmy też, że ta współpraca na tym polu pomiędzy dwoma firmami może nie potrwać zbyt długo. Gigant z Cupertino przejął dział Intela pracujący nad modemami 5G i będzie chciał stworzyć własne. Sugeruje się jednak, że nie będą one gotowe wcześniej niż w 2020 roku. Dlatego Apple na razie będzie musiało polegać na Qualcommie.

Przeczytaj także: AirPods – triki i funkcje, które warto znać

źródło: PCMag

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij