Udostępnij
Tweetnij

Facebook pozwoli przenieść zdjęcia i filmy do Zdjęć Google

Facebook udostępni nowe narzędzie, które pozwoli przetransferować zdjęcia i filmy do usługi Zdjęcia Google. Będzie ono ogólnodostępne w przyszłym roku. Wcześniej Facebook pozwalał zapisywać fotki i wideo lokalnie. Jednak nie istniała możliwość przeniesienia ich bezpośrednio do innej aplikacji i teraz to się zmieni.

Facebook od lat pozwala na zapisywanie danych przechowywanych w serwisie. Co jednak z możliwością bezpośredniego przetransferowania ich do innej usługi? Do tej pory taka sposobność nie istniała, ale to w końcu ulegnie zmianie. Filmy i fotki będzie można wygodnie przenieść do aplikacji Zdjęcia Google.

Facebook poinformował, że wkrótce jego użytkownicy dostaną nowe narzędzie, które pozwoli wygodnie przenieść fotki i filmy do Zdjęć Google. Będzie to możliwe w tym samym miejscu, gdzie obecnie można zapisywać dane lokalnie. Jest to część projektu o nazwie Data Transfer Project, który jest wspólnym przedsięwzięciem firm Google, Microsoft, Twitter oraz Facebook. Celem projektu jest zapewnienie prostej wymiany danych pomiędzy różnymi platformami i w końcu widzimy, że zaczyna to działać. Jednak na nowe narzędzie jeszcze trochę poczekamy.

Facebook pozwolić transferować filmy i fotki do usługi Zdjęcia Google w 2020 roku

Facebook początkowo planuje udostępnić nowe narzędzie tylko dla użytkowników w Irlandii i żadnym innym państwie. Globalna dostępność została zapowiedziana na pierwszą połowę 2020 roku. Dlatego na nowe funkcje trochę sobie jeszcze poczekamy. Jak to jednak mówią, lepiej późno niż wcale. Takie narzędzie do transferowania danych będzie z pewnością przydatne. Nie pozostaje więc nic innego, jak na nie czekać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij