Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google z Ambient Mode udostępniany na telefony z Androidem

Asystent Google otrzymuje Ambient Mode i z nowej funkcji można skorzystać na wybranych smartfonach z systemem Android Oreo lub nowszą wersję. Funkcja jest już udostępniana. Dzięki Ambient Mode Asystent Google zyskuje zupełnie nowe możliwości na zablokowanym ekranie telefonu. W momencie, gdy sprzęt jest ładowany.

Asystent Google miał dostać tryb Ambient Mode, co zapowiedziano już kilka miesięcy temu. Niedawno funkcja zaczęła pojawiać się u wybranych użytkowników. Teraz potwierdzono jej wdrażanie i wiemy, że ma działać na telefonach z systemem Android Oreo (8.0) lub nowszych wersjach. Zobaczmy, co nowość ma do zaoferowania.

Ambient Mode sprawia, że Asystent Google w trakcie ładowania telefonu jest w stanie wyświetlać na ekranie blokady więcej opcji. Wygląda to poniekąd tak, jakby smartfon stawał się inteligentnym ekranem. W ten sposób można m.in. szybko ustawić alarm, zobaczyć aktualne warunki pogodowe czy sterować inteligentnym oświetleniem. Istnieje również możliwość wyświetlania pokazu slajdów ze zdjęć. Obejrzyjcie to sobie na poniższym wideo.

Asystent Google z Ambient Mode tylko na wybranych telefonach z Androidem Oreo i nowszymi wersjami

Google nie przekazało, z jakimi dokładnie smartfonami działa funkcja Ambient Mode. Wiadomo tylko tyle, że są to wybrane modele ze wspomnianym systemem Android Oreo lub nowszymi edycjami zielonego robota. To oznacza, że nie ma pewności, że takie rozwiązanie pojawi się także na waszym urządzeniu. Nawet jeśli spełnia ono wspomniane wymagania programowe. Osoby, u których funkcja się pojawi, zobaczą na ekranie specjalne powiadomienie. Wtedy będzie można korzystać z Asystenta w nowy sposób.

Przeczytaj także: Najlepsza darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij