Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google z Ambient Mode pojawia się na telefonach

Asystent Google dostał jakiś czas temu funkcję Ambient Mode. Jednak jej dostępność była mocno ograniczona. Teraz zaczyna pojawiać się na większej ilości telefonów. Wygląda więc na to, że Google zaczęło szerzej udostępniać to rozwiązanie. W ten sposób Asystent na zablokowanym ekranie zaoferuje więcej funkcji.

Asystent Google dostał Ambient Mode jakiś czas temu. Początkowo była to funkcja, którą opracowano z myślą o inteligentnych ekranach. Jednak w trakcie targów IFA 2019 zapowiedziano, że taka funkcja pojawi się na smartfonach i tabletach. Najpierw została udostępniona na wybrane urządzenia. Teraz jednak dostępność zaczyna się zwiększać.

Użytkownicy telefonów i Asystenta Google raportują, że Ambient Mode pojawia się na ich urządzeniach. Wśród nich są m.in. właściciele wybranych modeli Nokii czy Xiaomi. Pojawia się on w ostatniej becie aplikacji. Zarówno na sprzętach z Androidem 9 Pie, jak i systemem Android 10. Stosowna opcja znajduje się w ustawieniach.

Asystent Google z Ambient Mode Asystent Google z Ambient Mode

Asystent Google z Ambient Mode to nowe możliwości

Ambient Mode dla funkcji Asystent wprowadza nowe opcje w momencie, gdy telefon podłączony jest do ładowarki. W ten sposób można wyświetlić pokaz zdjęć, uzyskać informacje o dojeździe czy kontrolować multimedia lub urządzenia domu inteligentnego. Wszystko bez potrzeby odblokowywania ekranu. Pamiętajmy, że nowość na razie dostępna jest w becie aplikacji Google.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij