Udostępnij
Tweetnij

YouTube na Androida dostaje opcje z zakresu sortowania w zakładkach playlist i wideo

YouTube na Androida cały czas jest rozwijany. W aplikacji z numerem 14.43.55 pojawiają się nowe opcje sortowania, które znajdują się na zakładkach playlisty i wideo. Na razie jednak w formie testowej, a więc taka nowość pojawia się w aplikacji u nielicznych użytkowników. To oznacza, że Google włącza dostęp po stronie swoich serwerów.

YouTube na Android z numerkiem 14.43.55 wprowadza ciekawą nowość, którą zapożyczono z webowej wersji platformy. To możliwość sortowania na zakładkach playlisty i wideo. Normalnie miniaturki z filmami wyświetlane są tutaj w kolejności od daty dodania. Teraz to ulega zmiany i pojawiają się dodatkowe opcje.

YouTube 14.43.55 i nowsze wersje mają trzy opcje, które wyświetlane są po rozwinięciu kontrolki dla sortowania. Wtedy otrzymuje się dostęp do Najpopularniejszych lub możliwości sortowania po dacie, ale także od najstarszej do najnowszej, a nie tylko odwrotnie jak było dotychczas. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

YouTube na Androida 14.43.55 sortowanie wideo playlisty

YouTube na Androida z opcjami sortowania teraz, gdy na iOS już są

W aplikacji YouTube’a na iOS takie opcje z zakresu sortowania zostały udostępnione już wcześniej. Trudno powiedzieć, dlaczego dopiero teraz funkcja trafia do wersji na Androida. W każdym razie, lepiej późno niż wcale. Choć trzeba mieć na uwadze, że nowość nie jest jeszcze ogólnodostępna i pojawia się w formie testów.

Warto dodać, że YouTube ostatnio doczekał się odświeżonej wersji na telewizory z Androidem TV. Tam pojawił się nowy interfejs. Wprowadzono nowe opcje obejmujące przebudowane menu boczne z sekcjami, które wcześniej znajdowały się w górnej części okna programu.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij