Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostanie inteligentniejszy przycisk Edytuj dla zapytań

Asystent Google ma przycisk Edytuj, który wyświetla się po przytrzymaniu palcem danych dymków. Wygląda jednak na to, że firma doszła do wniosku, że funkcję można poprawić. Do tego stopnia, aby była ona bardziej intuicyjna. Asystent będzie podkreślać te słowa czy frazy, które mają wymagać edycji. Działa to tylko dla części zapytań.

Asystent Google oferuje przycisk Edytuj, który wyświetla się po przytrzymaniu wybranych dymków. Pojawia się on obok kontrolki do usuwania. Wygląda na to, że firma doszła do wniosku, że można nad tym popracować. Obecnie prowadzone są testy udoskonalonej formy edycji, o czym raportuje Android Police.

Przycisk Edytuj nie znika i Asystent Google nadal go będzie oferować. Jednak funkcja została ulepszona. W taki sposób, aby podkreślała te frazy, które mogą być błędne i wymagają edycji. Dotknięcie ich otwiera klawiaturę ekranową i pole edycji. Widzicie to na poniższych zrzutach ekranowych.

Asystent Google przycisk Edytuj Asystent Google przycisk Edytuj edycja dla zapytań

Asystent Google i inteligentny przycisk Edytuj tylko dla części zapytań

Niestety, jest to nowość, która pojawia się tylko przy części zapytań. Taka inteligentna edycja nie pokazuje się wszędzie. Tutaj preferowane są m.in. nazwy filmów czy muzyków i tytułu piosenek. Pojawia się także w przypadku urządzeń dla domu inteligentnego. Możliwe, że z czasem widoczność będzie zwiększana. Ostatnio Asystent Google dostał wsparcie dla lokalizatorów Bluetooth.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij