Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google w końcu wspiera lokalizatory Bluetooth

Asystent Google w końcu wspiera lokalizatory Bluetooth, co zapowiedziano ponad miesiąc temu. Funkcja na razie wspiera urządzenia marek Tile oraz Chipolo. Z czasem pewnie pojawią się kolejne. W ten sposób Asystent jest w stanie zaimportować wasze lokalizatory. Następnie będzie można je wyszukiwać z użyciem komend.

Asystent Google miał obsługiwać lokalizatory Bluetooth, co zapowiedziano na początku września. Na dostępność nowej funkcji trzeba było jednak trochę poczekać. Została ona wprowadzono dopiero w tym tygodniu, ale już działa. Współpracuje m.in. z urządzeniami marki Tile.

Asystent jest w stanie zaimportować istniejące lokalizatory Bluetooth. Obsługiwane są urządzenia firm Tile oraz Chipolo. Można to zrobić bezpośrednio w aplikacji Google Home, gdzie należy wskazać nowy sprzęt do dodania. Potem na liście wskazać to właściwe. Co ciekawe, można też je przypisać do konkretnego pokoju, choć to jest trochę dziwne, bo przecież to gadżety, które są często przemieszczane.

Asystent Google lokalizatory Bluetooth tile

Asystent Google wspiera lokalizatory Bluetooth i w ten sposób można je szukać głosem

Dzięki nowej funkcji istniejące lokalizatory będzie można odnajdywać komendami głosowymi. Co ważne, nie trzeba będzie używać nazw sprzętu, a więc komendy typu „znajdź mój lokalizator Tile” nie są potrzebne. Zamiast tego można będzie zapytać „znajdź mój portfel” i korzystać z podobnych poleceń.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij