Udostępnij
Tweetnij

AMD Radeon Software dla Windows 10 dostępne w Microsoft Store

AMD Radeon Software to oprogramowanie, które do tej pory instalowało się ze strony producenta. Tymczasem w sklepie Microsoft Store z Windows 10 firma wprowadziła dedykowaną aplikację. W ten sposób AMD Radeon Software można teraz instalować w wygodny sposób. Dotyczy to także nowych sterowników.

AMD Radeon Software trafiło do Microsoft Store z systemu Windows 10. W dedykowanym sklepie pojawiła się nowa aplikacja, która pozwoli na wygodną instalację narzędzi do monitorowania pracy karty grafiki. W ten sposób będzie można także aktualizować sterowniki graficzne do najnowszej wersji.

AMD Radeon Software w postaci aplikacji z Microsoft Store stawia pewne wymagania. potrzebny jest Windows 10 w wersji Creators Update (build 16299.0 lub nowszy). Choć w rzeczywistości ostatnią aktualnie wspieraną edycją jest ta z numerem 1803, ale tak również zostanie wkrótce pozbawiona obsługi i nastąpi to po premierze wydania z numerem 1909. Ponadto aplikacja działa tylko na PC.

AMD Radeon Software aplikacja dla Windows 10 z Microsoft Store

AMD Radeon Software dla Windows 10 do pobrania za darmo z Microsoft Store

Nowa aplikacja jest darmowa i może ją pobrać każdy użytkownik komputera ze zgodną kartą grafiki. Oprogramowanie waży około 300 megabajtów i możecie je ściągnąć pod poniższym linkiem.

Przeczytaj także: Google Play dostaje nowe, praktyczne opcje w ustawieniach

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij