Udostępnij
Tweetnij

Google Maps też dostanie dark mode. Są pierwsze zalążki

Google Maps to jedna z tych aplikacji, które ciągle czekają na dark mode. Jednak ciemny motyw tutaj również się pojawi. Aplikacja Mapy Google 10.27, która obecnie znajduje się w fazie beta, ujawnia nam pewne zalążki trybu ciemnego. Jednak są to wczesne prace i na efekt końcowy będziemy musieli jeszcze poczekać.

Google Maps nie obsługują na razie dark mode, który znajduje się już w wielu innych aplikacjach firmy z Mountain View. Tutaj jednak tryb ciemny także się pojawi i jest to tylko kwestią czasu. Wersja beta z numerkiem 10.27 ujawnia nam, że pewne prace w tym kierunku są już prowadzone. Jednak wygląda to na jeszcze dosyć wczesny etap implementacji. Rzućmy sobie na to okiem.

Poniżej widzicie elementy dla dark mode z Google Maps 10.27 w wersji beta. Tak, to dopiero początek prac związanych z przystosowaniem aplikacji pod ciemny motyw. Do pełni szczęścia jeszcze brakuje. Poza tym widać nawet, że wybrane ciemne elementy mają także czarny tekst, co sprawia, że go w ogóle nie widać. Zobaczcie to sobie na zrzutach ekranowych, które opublikował serwis Android Police.

Mapy Google Maps tryb ciemny motyw kiedy dark mode

Dark mode w aplikacji Google Maps raczej nieprędko

Jak nietrudno zauważyć, przed firmą jeszcze sporo pracy. To oznacza nic innego, jak to, że Mapy Google prędko ciemnego trybu nie otrzymają. Pewnie dark mode pojawi się w tej aplikacji najwcześniej dopiero za kilka tygodni, co warto mieć na uwadze. Niedawno ciemny motyw zaczął pojawiać się w Sklepie Play i czekają na niego także użytkownicy aplikacji Gmail.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij