Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome dostanie nowy podgląd otwartych kart

Google Chrome 79 obecnie znajduje się we wczesnopoglądowym kanale Canary i wygląda na to, że ta wersja przeglądarki wprowadzi nowy podgląd kart. Dotyczy to edycji na desktopy. Google w Chrome 79 ukryło nowe flagi, których aktywacja daje dostęp do nowej funkcji. W ten sposób będzie można rozwinąć pasek podobny do tego z Edge.

Google Chrome 79 to przeglądarka, którą w stabilnej wersji zobaczymy dopiero za kilka tygodni. Obecnie znajduje się na etapie Canary, czyli wczesnopoglądowej. Jednak w tej wersji ukryto nowe eksperymenty, które skrywają się pod trzema flagami. Ich aktywacja sprawia, że w wersji na desktopach pojawia się nowy podgląd kart z uruchomionymi stronami.

Oczywiście, Google Chrome już teraz oferuje podgląd kart i w tym celu trzeba tylko najechać kursorem myszy daną kartę i po chwili wyświetli się miniaturka. W ten sposób nie można jednak zobaczyć jednocześnie podglądu wszystkich otwartych stron, co oferuje m.in. Microsoft Edge. Właśnie w podobny sposób będzie to działać w programie firmy z Mountain View. Chcąc uzyskać dostęp trzeba tylko w aktualnej edycji Canary włączyć flagi widoczne poniżej.

Google Chrome 79 nowy podgląd kart jak włączyć w przeglądarce Canary

Tak wygląda nowy podgląd kart w Google Chrome 79

Podgląd kart w nowej odsłonie widzicie poniżej. Jak nietrudno zauważyć, wygląda to bardzo podobnie do tego, co oferuje Microsoft Edge. Widać miniaturki wszystkich otwartych kart i wyświetlane są one w postaci dodatkowego paska w górnej części okna. Wtedy pasek adresu przenoszony jest niżej.

Google Chrome 79 nowy podgląd kart jak włączyć w przeglądarce Canary

Google Chrome 79 pozwala uzyskać taki podgląd uruchomionych kart po naciśnięciu przycisku ze strzałką skierowaną do góry. Pojawia się on obok kontrolki nowej karty na prawo od paska adresu. Na nowość w stabilnej wersji przeglądarki jeszcze trochę poczekamy.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij