Udostępnij
Tweetnij

Android Auto 4.7 dostępne. Google szykuje zmiany dla launchera aplikacji

Android Auto 4.7 to najnowsza aktualizacja platformy, którą zaczęło udostępniać Google. Wprowadza ona opcję obejmującą powiadomienia dla mediów. Jednak wygląda na to, że nowa opcja jeszcze nie działa. Kod źródłowy nowego Android Auto ujawnia również plany związane z launcherem aplikacji oprogramowania.

Android Auto 4.7 jest już udostępniane i choć Google nie opublikowało wykazu zmian, tak oprogramowanie prześwietlili redaktorzy serwisu AndroidPolice. Dowiadujemy się, że pojawia się nowa opcja obejmująca powiadomienia. Zmiany czeka także launcher aplikacji, ale w tym przypadku plany ujawnia kod źródłowy aplikacji. Zobaczmy, czego się spodziewać.

W ustawieniach Android Auto 4.7 pojawia nowa opcja obejmująca powiadomienia. Nazwano ją Pokaż powiadomienia mediów. Jednak wygląda na to, że to jeszcze nie działa. Włączenie nic nie powoduje i wygląda na to, że Google dopiero przymierza się do włączenia tej opcji. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Android Auto 4.7 powiadomienia co nowego aktualizacja

Android Auto 4.7 ujawnia także zmiany obejmujące launcher aplikacji

Pojawia się coraz więcej aplikacji, których ikonki zajmują kolejne miejsce. Jednak kod źródłowy Android Auto ujawnia, że launcher aplikacji pozwoli je ukrywać. W ten sposób będzie można dostosować zestaw aplikacji pod kątem własnych preferencji. To zmiana na duży plus i wiemy, że w celu wprowadzenia modyfikacji trzeba będzie odłączyć i ponownie podłączyć telefon. Poniższy zrzut ekranowy pokazuje, jak to wygląda teraz.

Android Auto 4.7 powiadomienia co nowego aktualizacja

Android Auto 4.7 jest już udostępniane. Wkrótce powinno pojawić się także na waszych sprzętach. Oczywiście, zawsze aktualizację można przeprowadzić ręcznie z użyciem najnowszej wersji z pliku APK. Znajdziecie go tutaj.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij