Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google pozwoli na usuwanie danych jedną komendą

Asystent Google cały czas wzbogacany jest o nowe funkcje. Dziś zapowiedziano kolejną, które obejmuje prywatność. Usuwanie danych będzie możliwe jedną, prostą komendą. W ten sposób będzie można powiedzieć do Asystenta Google, aby skasował dane z ostatniego tygodnia. Po chwili one znikną.

Asystent Google również zadba o prywatność użytkowników. Dziś gigant z Mountain View opublikował nowy post na oficjalnym blogu. Tam poinformował, że w aplikacji Mapy wkrótce pojawi się tryb Incognito. Na tym nie koniec, bo umożliwi również łatwe usuwanie danych. Będzie to możliwe za sprawą jednej, prostej komendy.

Asystent Google pozwoli na usuwanie danych prostym poleceniem. Tutaj jednak warto mieć na uwadze, że wprowadzono bardzo ograniczony okres, kiedy to w ten sposób będzie można zrobić. Maksymalnie jest to tydzień. Jeśli padnie komenda o skasowanie danych z dłuższego przedziału czasu, to funkcja odeśle do ustawień konta, gdzie można zarządzać informacjami z zakresu prywatności. Wtedy jednak trzeba będzie pokusić się o usunięcie ręcznie.

Asystent Google usuwanie danych komenda prywatność

Asystent Google pozwoli na usuwanie danych najpierw w wersji anglojęzycznej

Google wyjaśnia, że nowa funkcja wkrótce się pojawi. Powinna być wdrażana od przyszłego tygodnia. Jednak początkowo dostaną ją ci użytkownicy Asystenta, którzy korzystają z wersji anglojęzycznej. W przypadku pozostałych języków będzie udostępniana od listopada, co warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij