Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 78 pozwoli stronom na edycję lokalnych plików

Google Chrome 78 to najnowsza odsłona popularnej przeglądarki, która trafiła do kanału beta. W tym wydaniu strony otrzymają możliwość edycji plików, które przechowywane są lokalnie. Następnie mamy możliwość odczytu tekstu z weryfikacyjnych SMS-ów. Stabilne wydanie Google Chrome 78 zostanie udostępnione za kilka tygodni.

Google Chrome 78 trafił do kanału beta. Nastąpiło to po tym, jak stabilne wydanie popularnej przeglądarki internetowej osiągnęło numerek 77. Zobaczmy sobie, co nowego wprowadza uaktualniona wersja programu. Wśród nowości jest m.in. edycja plików przechowywanych lokalnie, które można udostępnić stronom.

Strony internetowe nigdy nie miały bezpośredniego dostępu do danych przechowywanych na lokalnej pamięci. Było to możliwe za sprawą specjalnych dodatków lub wtyczek. Jednak Google Chrome 78 beta wprowadza wsparcie dla interfejsu Native File System API i to ulega zmianie. W ten sposób strony internetowe będą mogły uzyskiwać bezpośredni dostęp do plików i pewnie zastanawiacie się nad tym, czy to w ogóle jest bezpieczne? Nowe API wzbogacono w szereg mechanizmów zabezpieczających dane. Dostęp może być uzyskiwany tylko za zgodą użytkownika i do konkretnych plików, które się wskaże. Inną nowości w tym wydaniu przeglądarki jest możliwość odczytu tekstu z SMS-ów weryfikacyjnych. Będzie to możliwe za sprawą implementacji interfejsu SMS Receiver API.

Google Chrome 78 beta co nowego edycja plików odczyt SMS kiedy premiera Native File System APIGoogle Chrome 78 beta co nowego edycja plików odczyt SMS kiedy premiera Native File System API

Google Chrome 78 zostanie udostępniony za kilka tygodni

Google Chrome 78 na razie znajduje się na etapie beta testów, ale już wkrótce zostanie udostępniony w stabilnym kanale. Nastąpi to za kilka tygodni, w drugiej połowie października. Wtedy opisywane nowości zostaną udostępnione dla wszystkich.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij