Udostępnij
Tweetnij

Google One też dostanie dark mode, czyli ciemny motyw

Google One to jedna z wielu aplikacji firmy, która nie wspiera dark mode. Systemowy ciemny motyw wprowadził Android 10. Jednak nie jest on jeszcze wszędzie dostępny. Okazuje się jednak, że testy dark mode dla Google One już trwają. Przy okazji pojawi się jeszcze nowość związana z obsługą wielu języków.

Google One jeszcze nie wspiera dark mode z systemu Android 10. To się jednak wkrótce pewnie zmieni, bo ciemny motyw został dostrzeżony w aplikacji. Odkrycia dokonała nieoceniona Jane Manchun Wong, która przeczesuje kod źródłowy oprogramowania w celu odnajdywania podobnych nowinek. Przy okazji autorka posta znalazła coś jeszcze.

Google One otrzyma ciemny motyw i po pewnych modyfikacjach można go nawet aktywować. Dowód na to możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych. Trzeba przyznać, że ciemny motyw w tej aplikacji wygląda całkiem spójnie i dobrze. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy taka funkcja pojawi się na stałe.

Google one dark mode ciemy motyw

Google One dostanie dark mode, ale na tym nie koniec

Google One otrzyma także inną nowość. Jane Manchun Wong doszukała się także testu w ustawieniach, które dotyczy języków pomocy. To widać na zrzucie ekranowym po prawej stronie. Ostatnio wspominaliśmy wam, że w tej aplikacji została wprowadzona inna, która jest już ogólnodostępna. To automatyczny backup danych ze smartfonów z Androidem, który odbywa się cyklicznie bez udziału użytkownika. Wiele osób sądziło, że taka opcja znajduje się w Google One już od dawna. Tutaj jednak niespodzianka, bo tak nie było. Tak więc jest to z pewnością zmiana na bardzo duży plus.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij