Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 76 ma groźną lukę, ale poprawka jest już dostępna

Google Chrome w wersji na desktopy ma groźną lukę, która umożliwia wykonanie kodu i dostęp do danych na komputerach. O niebezpieczeństwie poinformowało Center of Internet Security. Jednak poprawka jest już dostępna. Wnosi ją Google Chrome 76.0.3809.132, którego możecie już pobierać na własne komputery.

Center of Internet Security znalazło w Google Chrome 76 groźną lukę. Choć zagrożenie jest duże, tak istnieje już stosowna poprawka, która rozwiązuje problem. Jest nią aktualizacja popularnej przeglądarki z numerkiem 76.0.3809.132, która jest już dostępna do pobrania na komputery z Windows, macOS i Linuksem. Wariantów aplikacji na smartfony dziura nie dotyczy.

Jak wyjaśnia Center of Internet Security, starsze wersje od Google Chrome 76.0.3809.132 z użyciem odpowiednio przygotowanej strony pozwalają na wykonanie kodu. W ten sposób można dostać się na urządzenie ofiary i następnie zainstalować inne oprogramowanie, uzyskać dostęp do danych czy tworzyć konta użytkowników z pełnymi prawami.

Google Chrome 76 aktualizacja luki dziury przeglądarki bezpieczeństwo

Google Chrome 76.0.3809.132 warto zainstalować jak najszybciej

Google mocno rekomenduje instalację patcha z numerkiem 76.0.3809.132 wszystkim użytkownikom Chrome’a na komputerach. W wersji na iOS i Androida problem nie występuje. Jednak na desktopach został sklasyfikowany jako o krytycznym zagrożeniu. Aktualizację można pobrać po udaniu się na stronę z informacjami o przeglądarce. Tam zostanie sprawdzona aktualna wersja i zainstalowana nowsza, gdy będzie dostępna.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij