Udostępnij
Tweetnij

Apple testuje własne okulary AR

Apple już od jakiegoś czasu testuje własne okulary AR i zdaje się to potwierdzać wewnętrzny build iOS 13. Tam znajdują się informacje o nazwie „Garta” oraz specjalnym trybie StarBoard. Trudno powiedzieć, kiedy Apple zaprezentuje własne okulary AR, które mają dostać system rOS. Możliwe, że nie nastąpi to jeszcze w tym roku.

Apple pracuje nad okularami AR z rOS od dłuższego czasu. Urządzenie już pojawiało się w plotkach i wygląda na to, że prac nad nim nie wstrzymano. Nowych informacji na temat tego urządzenia doszukano się w wewnętrznym buildzie iOS 13, gdzie też niedawno pojawiły się szczegóły nowego lokalizatora. Serwis Macrumors znalazł tam m.in. nazwę sprzętu i jest to „Garta”.

Apple rozwija swoje okulary AR pod nazwą „Garta”, ale jest to tylko kryptonim. Wewnętrzny build iOS 13, do którego dostęp uzyskał serwis źródłowy’ zawiera aplikację STARTester, która jest w stanie dostosowywać oprogramowanie pod kątem tego, co nosi się na głowie lub też wyłączać, co pewnie wynika z integracji z iPhone’ami. Jest też powłoka o nazwie StarBoard.

Okulary AR od Apple raczej nie w tym roku

Nie wiemy, na jakim etapie prac znajdują się okulary AR „Garta”. Jednak wcześniejsze przecieki na ten temat sugerowały, że Apple planuje debiut tego urządzenia we własnej ofercie najwcześniej w 2020 roku. Trudno powiedzieć, czy gigant z Cupertino uchyli jakiegoś rąbka tajemnicy w sprawie tego sprzętu jeszcze w tym roku. Dobrą okazją byłaby najbliższa konferencja, gdzie zobaczymy nowe iPhone’y. Czy tak się jednak stanie, to na razie pozostaje tajemnicą. Na więcej szczegółów musimy poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij