Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome na Androida dostanie nowe menu na przycisku przełączania kart

Google Chrome na Androida wkrótce może otrzymać nowe menu. Pojawi się ono pod przyciskiem przełączania kart. Po prostu, trzeba go będzie tylko przytrzymać dłużej palcem i po chwili zostaną wyświetlone nowe opcje. Najpierw taka funkcja w Google Chrome będzie dostępna na etapie eksperymentalnym i ma wymagać aktywacji flagą.

Google Chrome na Androida co chwilę otrzymuje jakieś nowe eksperymenty. Jednym z kolejnych będzie nowe menu ukryte pod przyciskiem do przeglądania otwartych kart. Nowość odkryli redaktorzy serwisu XDA-Developers. Zobaczmy, co dokładnie ma wprowadzić nowa opcja.

Na poniższym zrzucie ekranowym widzimy, jak to ma działać w akcji. Dotykając przycisk dla otwartych kart w Google Chrome na Androida wyświetli się nowe menu. Tam znajdą się trzy opcje. Są to zamknięcie karty, nowa karta oraz tryb Incognito. Normalnie dostęp do tych funkcji uzyskujemy już po dotknięciu przycisku otwartych kart. Tutaj będzie przebiegać to szybciej.

Google chrome na Androida nowe menu przycisk przełączania kart
fot.: XDA-Developers
Google chrome na Androida nowe menu przycisk przełączania kart
fot.: XDA-Developers

Nowa funkcja w Google Chrome na Androida najpierw w formie eksperymentalnej

Będzie to nowość, która ma wymagać aktywacji poprzez flagę. W menu z flagami trzeba będzie wyszukać pozycję „tab switcher long-press menu” i jej wartość zmienić na Enabled. Po ponownym uruchomieniu Google Chrome nowa opcja będzie już działać. Niestety, to znalezisko, które na razie nie jest dostępne w żadnym kanale przeglądarki.

Domyślamy się, że taka nowość zostanie udostępniona do testów najpierw w kanale Canary. Nie wiadomo na razie, kiedy stałe wydanie popularnej przeglądarki otrzyma taką opcję. Pewnie nie szybciej niż za kilka miesięcy. Dlatego na razie pozostaje czekać na dostępność w testowych wydaniach.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: AndroidPolice, XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij