Udostępnij
Tweetnij

Chromecast 1. generacji – Google pozbawia go większych aktualizacji

Chromecast 1. generacji to popularne akcesorium Google, które jednak ma już kilka lat. Kiedyś więc musi nadejść jego kres. Wsparcie techniczne jest jeszcze oferowane. Jednak na większe aktualizacje nie ma już co liczyć. Pierwszy Chromecast nie dostanie już dużych uaktualnień firmware, a jedynie pomniejsze poprawki.

Chromecast 1. generacji zapoczątkował całą serię tych popularnych urządzeń. Sprzęt trafił na rynek w 2013 roku i było pewnym, że nie będzie wiecznie objęty wsparciem technicznym producenta. Pomimo upływu sześciu lat Google nadal jednak je oferuje. Jednak użytkownicy tego akcesorium nie powinni już liczyć na większe aktualizacje firmware.

Serwis 9to5Google dostrzegł informacje o tym, że pierwszy Chromecast ma ostatni stabilny firmware z numerkiem 1.36.157768. W przypadku testowego wydania oznaczenie ma numer 1.36.159268​. Tymczasem w przypadku pozostałych urządzeń z tej serii oprogramowanie ma numerek 1.40.156414 (lub 1.42.168007 w poglądowej edycji).

Google Chromecast 1. heneracji wsparcie techniczne aktualizacje firmware

Google potwierdza, że Chromecast 1. generacji ma wsparcie, ale bez dużych aktualizacji

Google w wypowiedzi dla serwisu źródłowego przekazało, że pierwszy Chromecast rzeczywiście ma już ograniczone wsparcie. Jednak cały czas aktualizacje będą dostarczane. Jednak będą to pomniejsze uaktualnienia, a nie znaczące wersje firmware. Będą pojawiać się poprawki i tego typu patche, ale nic ponadto. Cóż, nie pozostaje nic innego, jak tylko się  tym pogodzić.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło (2)

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij