Udostępnij
Tweetnij

Chromecast 4K z Google TV zostanie odświeżony. Będzie nowy pilot

Chromecast 4K z Google TV wkrótce doczeka się nowej wersji. Premiera prawdopodobnie odbędzie się w maju. Urządzenie otrzyma nowy pilot zdalnego sterowania, który nie został dochowany w tajemnicy. Nowy Chromecast 4K z platformą Google TV zostanie zapewne zaprezentowany w trakcie konferencji I/O 2024.

Chromecast 4K z Google TV debiutował w ofercie kilka lat temu. Urządzenie obecnej generacji pochodzi z 2020 r. Wszystko wskazuje na to, że sprzęt zostanie w bardzo niedługim czasie odświeżony. Wraz z nim pojawi się nowy pilot zdalnego sterowania, który został przeprojektowany.

Kiedy nowy Chromecast 4K z Google TV

Od premiery ostatniej generacji tego urządzenia upłynęło już około czterech lat. Wiele wskazuje na to, że premiera nowego urządzenia odbędzie się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Chromecast 4K z Google TV zapewne zostanie odświeżony w trakcie konferencji I/O 2024. Wydarzenie odbędzie się w połowie przyszłego miesiąca, dokładnie 14 maja.

Jakich nowości powinniśmy się spodziewać? Zacznijmy od samej przystawki. Z wyglądu można ona być bardzo podobna do obecnej generacji. Jednak nowy Chromecast 4K powinien dostać nowszy procesor. Prawdopodobnie będzie to czip Amlogic S905X5, który jest wykonany w 6-nm litografii i został ogłoszony w zeszłym roku.

W obecnej wersji znajduje się procesor S905X3, który został wykonany w 12-nm węźle. Zmniejszenie litografii w nowym czipie z pewnością przełożyło się na znacznie lepszą efektywność energetyczną oraz zwiększoną wydajność. Rozmiar pamięci RAM w nowym sprzęcie nie jest na razie znany. Google szykuje coś jeszcze.

Nowy pilot zdalnego sterowania

Nowy Chromecast 4K z Google TV otrzyma odświeżony pilot zdalnego sterowania. Pierwsze informacje na jego temat pochodzą sprzed kilku miesięcy. Wtedy w poglądowej wersji systemu Android 14 beta doszukano się grafiki, którą widać poniżej. Prezentuje ona przeprojektowane akcesorium.

nowy Chromecast 4K Google TV co wiemy pilot
Nowy Chromecast 4K z Google TV otrzyma przeprojektowany pilot zdanego sterowania (grafika: Mishaal Rahman)

Widzimy, że jest on podobny do aktualnej wersji, ale ma więcej przycisków. Jeden z nich, który znajduje się na dole oraz ma widoczny symbol gwiazdki, prawdopodobnie będzie konfigurowalny. To oznacza, że użytkownik będzie w stanie przypisać mu odpowiednią akcję. Może to być na przykład uruchamianie wybranej aplikacji czy zmiana źródła w telewizorze.

Cena Chromecast 4K z Google TV bez zmian

Plotki mówią o tym, że cena urządzenia nie ma ulec zmianie. Pomimo ulepszeń, które szykuje producent. Nowy Chromecast 4K z platformą Google TV ma kosztować tyle samo, co obecna generacja. To oznacza, że za sprzęt trzeba będzie zapłacić 49,99 dolarów.

Premiera może odbyć się w trakcie I/O 2024, czyli 14 maja. Wtedy spodziewamy się także zapowiedzi innych nowości. Wśród nich jest smartfon Pixel 8a, który obecnie jest w ogniu przecieków.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: 9to5Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij