Udostępnij
Tweetnij

Chromecast 4K z Google TV. Co wiemy o nowej wersji popularnego urządzenia?

Chromecast 4K z Google TV w 2024 r. zostanie odświeżony. Wiemy, że urządzenie ukrywa się pod nazwą kodową YTC. Pewne informacje na jego temat znaleziono w oprogramowaniu Android TV 14. Nowy Chromecast 4K z Google TV otrzyma przeprojektowany pilot zdalnego sterowania. Na tym z pewnością nie koniec nowości.

Nowy Chromecast 4K z Google TV pojawia się w przeciekach już od dłuższego czasu. Urządzenie już pewnie nie pojawi się w tegorocznej ofercie producenta, ale spodziewajmy się, że nastąpi to już w 2024 r. Co wiemy o tym sprzęcie? Sporo informacji owianych jest tajemnicą, ale pewne szczegóły są już znane. Niektóre z nich zostały znalezione w wersji beta platformy Android TV 14.

Nowy Chromecast 4K z Google TV to YTC

Wiemy, że kolejny Chromecast 4K z Google TV powstaje pod nazwą kodową YTC, bo takich wzmianek doszukano się jakiś czas temu w aplikacji Home. Były to informacje o trzech wersjach sprzętu. Dwie z nic, czyli YTB i YTV to odpowiednio modele HD oraz ostatnia wersja. Ta trzecia jest nowa i dotychczas nieznana.

Nowy Chromecast 4K z Google TV zastąpi w ofercie wysłużony już model wprowadzony na rynek w 2020 r. Wtedy podrasowano specyfikację techniczną, gdzie dodano m.in. 8 GB wbudowanej pamięci na dane. W przyszłym roku pewnie będzie podobnie, ale dokładne szczegóły związane ze zmianami w wyposażeniu nie są znane. Producent strzeże je pilnie w tajemnicy i na razie mu się to udaje.

Możliwe są także pewne zmiany w designie urządzenia. Te jednak również owiane są nutką tajemnicy. Nie wiadomo, czy i cokolwiek się zmieni w tym zakresie. Mogą to być większe modyfikacje, ale też takie, które będą czysto kosmetyczne. Jak będzie w rzeczywistości, to przekonamy się dopiero z czasem.

Przeprojektowany pilot zdalnego sterowania

Ponadto nowy Chromecast 4K z platformą Google TV ma dostać przeprojektowany pilot zdalnego sterowania. Jego wygląd został już ujawniony kilka miesięcy temu na grafikach. Doszukano się ich w wersji beta systemu Android TV 14, który wniesie całkiem sporo różnych nowości. Jego design widoczny jest niżej.

nowy Chromecast 4K Google TV co wiemy
Nowy Chromecast 4K z Google TV otrzyma przeprojektowany pilot zdanego sterowania

Sporo informacji nie jest na razie znanych, w tym związanych z ceną. Spodziewajmy się jednak, że nowy Chromecast 4K z Google TV będzie sprzedawany za około 50 dolarów. Z pewnością nie zabraknie wsparcia dla nowoczesnych formatów obrazu, w tym Dolby Vision, HDR10 oraz HDR10+. W przypadku dźwięku oczekujmy DTS, Dolby Digital+, Dolby Audio i Dolby Atmos.

Premiera może, ale nie musi zbiec się w czasie z debiutem platformy Android TV 14. Nastąpi to w przyszłym roku, ale bardziej przybliżone terminy nie są jeszcze znane. Z pewnością dużo nowych szczegółów poznamy bliżej wprowadzenia sprzętu do oferty.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij