Udostępnij
Tweetnij

Android TV 14 beta dostępny. Co nowego w oprogramowaniu Google?

Android TV 14 beta to najnowsze oprogramowanie Google na telewizory. Firma przeskoczyła numerek 13 w wersji. Co nowego tu znajdziemy? Nowości nie brakuje. Android TV 14 beta wnosi zmiany, które będą widoczne w różnych miejscach systemu. Zobaczmy sobie, co wprowadzono.

Android TV 14 beta to nowe oprogramowanie Google na telewizory, które udostępniono wraz z trzecią betą nowego systemu dla smartfonów. Gigant z Mountain View zdecydował się na zmianę w numeracji i pominięcie numerku 13. Jakie nowości i zmiany wprowadza aktualizacja? Zobaczmy sobie, co nowego dodano.

Co nowego w aktualizacji Android TV 14 beta

Android TV 14 beta to duża aktualizacja oprogramowania, gdzie Google dodało naprawdę mnóstwo nowości. Wprowadzono nowy design w dialogach instalacji, który jest częścią odświeżonego PackageInstaller. Następnie mamy lepiej wyróżnione opcje z zakresu dostępności, które są teraz częścią głównego menu ustawień. To sprawia, że są lepiej widoczne oraz można do nich uzyskać szybszy dostęp. Zmieniono też położenie opcji związanych z zasilaniem i energią.

Android TV 14 beta co nowego nowości Google

Aktualizacja Android TV 14 beta zawiera cztery tryby związane z oszczędzaniem energii. Są to niski, średni, wysoki i nieograniczony. Ich zmiana ma wpływ na poziom efektywności energetycznej w momencie, gdy telewizor nie jest używany. Google dodało też nowe opcje z zakresu korekcji kolorów, które znajdują się w sekcji ustawień dla dostępności.

Google w Android TV 14 beta dodało także wsparcie dla powiadomień obejmujących połączenia przychodzące z aplikacji. To oznacza, że na telewizorach będzie można wkrótce prowadzić rozmowy audio oraz wideo. Podobne rozwiązanie dodało Apple w oprogramowaniu tvOS 17. Następnie mamy możliwość tworzenia własnych skrótów do najczęściej wykorzystywanych aplikacji.

Android TV 14 beta co nowego nowości Google

Na koniec warto wspomnieć o nowej ikonce słuchawek w launcherze Google TV, co pozwoli na szybkie podłączanie słuchawek bezprzewodowych. Warto mieć na uwadze, co podkreśla gigant z Mountain View, że część opcji może nie być dostępnych we wszystkich regionach.

Nowe oprogramowanie Google z ograniczoną dostępnością

System operacyjny Android TV 14 beta nie jest ogólnodostępny i nie można go tak po prostu zainstalować na własnym telewizorze. Obecnie można go wypróbować tylko w jeden sposób i tym jest emulator zaszyty w Androidzie Studio. Inną opcją jest zainstalowanie software na urządzeniu ADT-3, które to już wycofywano. Poza tym Google nie udostępniło jeszcze stosownych obrazów, które umożliwią przeprowadzenie procesu. To pewnie nastąpi w późniejszym czasie. Finalne oprogramowanie zostanie udostępnione dopiero za kilka miesięcy i wtedy zacznie pomału trafiać na telewizory.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij