Udostępnij
Tweetnij

Google Pay porzuca wsparcie dla Visa Checkout

Google Pay rozstaje się z Visa Checkout, bo ogłoszono koniec tej usługi. Wiemy, że jej wyłączenie planowane jest na 2020 rok. Dlatego gigant z Mountain View postanowił ogłosić, że integracja w Google Pay nie będzie kontynuowana. Oczywiście, dotychczasowe karty Visa ciągle będą obsługiwane i tu nic się nie zmienia.

Google Pay zostało zintegrowane z Visa Checkout już w 2017 roku. Jeszcze, gdy pierwsze znane było pod nazwą Android Pay. Jak jednak dobrze wiemy, ta druga usługa zostanie już niedługo wyłączona. Firma planuje ją dezaktywować w przyszłym roku. Dlatego twórcy popularnej platformy do płatności telefonem ogłaszają koniec wsparcia już teraz. Co to dokładnie oznacza?

Zakończenie wsparcia dla Visa Checkout w Google Play oznacza, że usługa nie będzie zintegrowana z popularną platformą. Nie ma to jednak żadnego znaczenia w przypadku kart kredytowych i płatniczych firmy. Nimi nadal będzie można płacić za zakupy telefonem. Tu nic nie ulega zmianie.

Google Pay Visa Checkout płatności telefonem w internecie

Visa bez usługi Checkout, ale szykuje już nową platformę

Visa Checkout wkrótce zostanie wyłączone, ale firma zamierza zaserwować klientom coś nowego. To usługa EMV SRC, która ma zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa. Zostanie ona udostępniona na wybranych rynkach w ciągu kilku najbliższych miesięcy. W 2020 roku dostępność ma być sukcesywnie rozszerzana.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij