Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome dostanie przycisk play/pauza na pasku

Google Chrome otrzyma wkrótce nowy przycisk, który pozwoli zatrzymywać i odtwarzać multimedia uruchomione w przeglądarce. Taki przycisk play/pauza pojawi się na pasku i będzie go można użyć niezależnie od karty. Google już testuje nową funkcję w poglądowych wydaniach przeglądarki Chrome z kanału Canary.

Google Chrome otrzyma nowy przycisk play/pauza, który umożliwi zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania multimediów. Nowość pojawiła się w przeglądarce z kanału Canary, a więc na razie w wersji wczesnopoglądowej. Z czasem jednak zostanie wprowadzona do popularnego programu również w edycji stabilnej. To bardzo ciekawa funkcja.

Taki przycisk play/pauza pozwoli wznawiać i zatrzymywać multimedia w Google Chrome niezależnie od tego, na jakiej karcie są one uruchomione. Sama kontrolka znajdzie się na pasku w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Widzicie ją na załączonym niżej zrzucie ekranowym. W ten sposób nie będzie trzeba udawać się do konkretnej karty i tam szukać przycisków odtwarzacza. Będzie to można zrobić znacznie szybciej i wygodniej.

Google chrome przycisk play pauza multimedia
fot.: ZDNet

Przycisk play/pauza w Google Chrome to Global Media Controls

Google Chrome otrzymał wspomniany przycisk play/pauza pod nazwą Global Media Controls (w skrócie GMC). Kontrolka działa zarówno z audio, jak i wideo. Na razie rozwiązanie wymaga jeszcze dopracowania. Często w trakcie zatrzymywania filmów przeglądarka zaczyna pracować niestabilnie. Jednak w momencie pojawienia się tej opcji w finalnej wersji takie problemy nie powinny już występować.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: ZDNet

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij