Udostępnij
Tweetnij

CEO Huawei: jeśli chodzi o prywatność, to jesteśmy jak Apple i iPhone’y

CEO Huawei, Ren Zhengfei, w jednym z wywiadów przekazał, że prywatność klientów jest ważna dla jego firmy. Dane użytkowników na smartfonach mają być tak bezpieczne, jak w przypadku iPhone’ów Apple. Założyciel Huawei twierdzi, że nie są one wysyłane do chińskiego rządu. Firma takich danych także nie udostępnia.

Ren Zhengfei jest jednym z założycieli i CEO Huawei. Już niegdyś ujawnił, że Apple jest dla niego inspiracją. W wywiadzie dla CNBC poruszono takie kwestie, jak prywatność i dane użytkowników. Szef chińskiej firmy uważa, że pod tym względem klienci mogą liczyć na taką anonimowość, jak właściciele iPhone’ów.

Apple to firma, która coraz częściej podkreśla prywatność. Wraz z iOS 13 na iPhone’ach pojawią się nowe opcje, które pozwolą chronić dane użytkowników. CEO Huawei wyjaśnia, że nigdy takich informacji nie wysłałby na chińskie serwery rządowe. Dodaje, że to spowodowałoby porażkę, a producent działa już na terenie aż 170 państw na całym globie.

CEO Huawei Ren Zhengfei prywatność Apple iPhone dane użytkowników
fot.: VCG

CEO Huawei twierdzi, że dane należą do użytkowników smartfonów, a nie jego firmy

Ren Zhengfei podkreślił również, że wszystkie dane użytkowników, które przetrzymywane są przez nich na smartfonach, są najprościej w świecie ich własnością. Nie należą do Huawei, a firma ceni sobie prywatność. Chińczycy jednak nadal czekają na to, co zrobi Donald Trump. Niedawno, na szczycie G20, prezydent USA przekazał, że Huawei będzie mogło handlować z amerykańskimi firmami. Jednak z czarnej listy na razie chiński gigant oficjalnie nie zniknął. W przyszłym miesiącu odbędzie się specjalna konferencja dla deweloperów i tam być może zobaczymy jakieś nowe oprogramowanie, jak EMUI 10 czy Hongmeng OS.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne

źródło: CNBC

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij