Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości Google na Androida dostaną efekty AR jak z aplikacji Snapchat

Wiadomości Google na urządzenia z systemem Android mogą niedługo dostać specjalne efekty AR. Będą one zbliżone do tego, co oferuje Snapchat. Pojawiają się one po uruchomienie kamery. W ten sposób Wiadomości Google pozwalają na dodanie efektu balonów czy fajerwerków. Następnie można je wysłać do znajomych.

Wiadomości Google na urządzenia z systemem Android cały czas wzbogacane są o one funkcje. Teraz dowiadujemy się, że jest prowadzony program pilotażowy, gdzie pojawiają się efekty AR, jak z aplikacji Snapchat. Jak to dokładnie działa? Rzućmy sobie na to okiem.

Nowość pojawia się w aplikacji Wiadomości Google na Androida po uruchomieniu ikonki kamery. Efekty AR są trzecią opcją, która wyświetla się obok zdjęć i wideo. Następnie można wybrać jedną z dostępnych opcji. Na liście są samolot, balony, fajerwerki, konfetti oraz anioł. Obrócenie aparatu powoduje wyświetlenie informacji o braku twarzy, która jest konieczna do obsługi tych opcji. Poniżej możecie obejrzeć to sobie na wideo, które opublikował jeden z użytkowników aplikacji mający dostęp do efektów.

Efekty AR w Wiadomości Google na Androida u nielicznych

Wymienione wyżej efekty AR pojawiają się w aplikacji Wiadomości Google u bardzo niewielu osób. Gigant z Mountain View prowadzi zapewne programu pilotażowy z niewielką ilością użytkowników aplikacji. Pewnie jednak taka nowość za jakiś czas pojawi się już w aplikacji na Androidzie na stałe. To kwestia czasu. Na razie trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż efekty AR zostaną udostępnione publicznie. Wiadomości Google mają także niedługo dostać nowe opcje związane z przypomnieniami dla SMS-ów.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij