Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google po polsku trafia na inteligentne ekrany

Asystent Google po polsku dostępny jest od kilku miesięcy. Początkowo mogliśmy korzystać z funkcji na smartfonach. Teraz będą to także inteligentne ekrany. Polska wersja aplikacji Asystent Google już umożliwia komunikację w naszym języku na tego typu urządzeniach. Nastąpiło to równoległe z brazylijskim portugalskim.

Asystent Google po polsku mówi od stycznia. Początkowo gigant z Mountain View zapewnił obsługę naszego języka tylko na smartfonach. Teraz dostają ją także inteligentne ekrany, o czym poinformował serwis Android Police, a dokładniej jego czytelnicy z naszego kraju. Jeśli macie takie urządzenie, to możecie sprawdzić, czy u was też działa.

Asystent Google pozwala na nasłuchiwanie komend po polsku. Następnie inteligentne ekrany prezentują to, o co je się pyta. Przykład widzicie na poniższym zdjęciu, które opublikował serwis źródłowy. Prezentuje one urządzenie Lenovo Smart Display.

Asystent Google po polsku inteligentne ekrany

Asystent Google po polsku trafia na inteligentne ekrany z brazylijskim portugalskim

Początkowo zauważono, że Asystent Google trafił na inteligentne ekrany w Brazylii. Tam zauważono, że pojawił się portugalski. Po publikacji artykułu na łamach serwisu źródłowego Polacy zaczęli sprawdzać, jak wygląda sytuacja w naszym kraju. I tutaj niespodzianka, bo pojawiło się także, bez większego rozgłosu, wsparcie dla naszego języka. Warto dodać, że funkcja zaczęła też niedawno pojawiać się w aplikacji Wiadomości.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij