Udostępnij
Tweetnij

Steam Link wraca do App Store. Dostępny na iPhone’a, iPada i Apple TV

Steam Link powrócił do App Store, po tym jak został odrzucony przez Apple. Aplikacja Valve pozwala uruchamiać gry z komputera na innych urządzeniach. Steam Link dostępny jest na iPhone’a, iPada oraz Apple TV. Wcześniej został odrzucony z App Store, co gigant z Cupertino tłumaczył konfliktem interesów.

Steam Link miał być dostępny w App Store w zeszłym roku. Tak się jednak nie stało i aplikacja pozwalająca uruchamiać gry z komputera na iPhone’ach i iPadach została odrzucona. Teraz Valve miał więcej szczęścia i program jest już dostępny na sprzęty z iOS. Jak również na przystawkę Apple TV.

W zeszłym roku Apple odrzuciło Valve aplikację Steam Link, co tłumaczono konfliktem interesów. Jednak w ostatnich czasach gigant z Cupertino spotkał się z krytyką wobec polityki prowadzonej w App Store, gdzie zarzuca się firmie praktyki monopolistyczne. Możliwe, że to wpłynęło na zmianę decyzji w kwestii aplikacji Valve.

Valve Steam Link App Store Apple TV iPhone iPad aplikacje gry

Steam Link pozwala przesyłać gry na iPhone’y, iPady i Apple TV

Steam Link to aplikacja do przesyłania treści z komputerów na inne urządzenia. W przypadku wersji dostępnej w App Store zapewniono wsparcie dla iOS i tvOS, a więc można uruchamiać gry na iPhone’ach, iPadach oraz Apple TV. Możliwe to jest z komputerów z Windows, macOS i Linuksem. Oczywiście, wszystkie sprzęty muszą też być podłączone do tej samej sieci.

Wśród dobrych praktyk Valve zaleca korzystanie z sieci Wi-Fi na 5 GHz. Ponadto dobrze jest, aby komputer był podłączony do routera kablem, a nie bezprzewodowo. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych opóźnień. iPhone’y i iPady muszą mieć iOS 10 lub nowszy. Aplikację Steam Link na sprzęty Apple pobierzecie pod poniższym przyciskiem.

macOS Mojave premiera systemu Apple co trzeba wiedzieć nowości nowe funkcje kiedy premiera skąd pobrać link Mac App Store

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: The Verge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij