Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 74 na Androida dostaje usprawniony pasek omnibox

Google Chrome 74 to ostatnia, stabilna wersja przeglądarki firmy z Mountain View. W wydaniu na urządzenia z systemem Android zaczyna pojawiać się udoskonalony omnibox. Pasek, gdzie wpisywany jest adres, dostał dwie nowe kontrolki. Dzięki nim Google Chrome na Androidzie pozwala na łatwe kopiowanie i udostępnianie linków.

Google Chrome 74 na urządzenia z systemem Android został udostępniony już kilka tygodni temu. Gigant z Mountain View w poglądowych wydaniach popularnej przeglądarki już od jakiegoś czasu testował udoskonalony pasek omnibox. Zauważono go już w styczniu. Tam dodano dwie użyteczne kontrolki. Teraz dowiadujemy się, że zaczynają się one pojawiać w stabilnej edycji aplikacji.

Google zaczęło udostępniać usprawniony pasek omnibox wszystkich użytkownikom przeglądarki Chrome 74. Nowość zaczyna pojawiać się u coraz większej liczby osób na Androidzie i nie wymaga włączenia flagą, jak to było wcześniej. Pierwszą nową kontrolką jest przycisk do udostępniania linków. Nie trzeba więc ich najpierw kopiować, a potem wklejać w innej aplikacji. Drugi dotyczy szybkiego kopiowania łączy URL. Wcześniej trzeba go było najpierw zaznaczyć na pasku, a potem wybrać opcję Kopiuj. Są to więc zmiany na plus.

Google Chrome 74 Android usprawniony pasek omnibox

Google Chrome 74 na Androida pozwala wyłączyć udoskonalony pasek Omnibox

Jeśli z jakiegoś powodu nowości te wam się nie podobają, to można je wyłączyć. W tym celu na urządzeniu z systemem Android musicie uruchomić Google Chrome 74 i na pasku adresu przejść do flagi chrome://flags/#enable-search-ready-omnibox. Następnie wybieracie dla niej wartość Disabled. Ponowne uruchomienie aplikacji sprawi, że nowe kontrolki pod paskiem znikną. Popularną przeglądarkę pobierzecie pod poniższym przyciskiem.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij