Udostępnij
Tweetnij

Klawiatura Google Gboard 8.2 z poprawioną autokorektą. Jest też nowy program pilotażowy

Klawiatura Google Gboard 8.2 na urządzenia z Androidem jest już dostępna i w tej wersji pojawia się udoskonalona autokorekta. Poprawiono wygląd podpowiedzi, które wyświetlane są pod polem, gdzie wpisuje się tekst. Google prowadzi także nowy program pilotażowy w klawiaturze Gboard. Powiązany on jest z trendami wyszukiwania.

Klawiatura Google Gboard 8.2 została udostępniona na urządzenia z systemem Android w tym tygodniu. W tej wersji pojawia się udoskonalona autokorekta. Gigant z Mountain View postanowił zmodyfikować wygląd podpowiedzi. Zobaczmy, co dokładnie uległo zmianie.

Nowa autokorekta w klawiaturze Gboard 8.2 widoczna jest poniżej na zrzucie ekranowym po lewej stronie. Dla porównania, po prawej stary widok. Widzimy, że proponowany przez autokorektę tekst do zmiany podświetlony jest na niebiesko. Po lewej widać też, że wpisywana fraza jest teraz podkreślona. Podobnie, jak to jest w polu, gdzie wprowadza się tekst.

Klawiatura Google Gboard 8.2 autokoretka program pilotażowy co nowego

Klawiatura Google Gboard 8.2 także z programem pilotażowym

Część użytkowników klawiatury Google Gboard raportuje, że gigant z Mountain View prowadzi program pilotażowy związany z trendami wyszukiwania. Widzimy, że popularne trendy wyświetlane są w postaci pastelowych pasków z poszczególnymi frazami. Nie widzą ich jednak wszyscy użytkownicy, którzy mają aplikację z numerem 8.2. Najpewniej wynika to z faktu, że testy prowadzone są po stronie serwerów firmy i aktualne wydanie klawiatury nie ma na to wpływu.

Klawiatura Google Gboard 8.2 autokoretka program pilotażowy co nowego

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij