Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości Google na Androida z sugestiami GIF-ów na podstawie konwersacji

Wiadomości Google na urządzenia z systemem Android od jakiegoś czasu wspierają GIF-y. Wygląda na to, że gigant z Mountain View chce, aby użytkownicy naprawdę korzystali z tej funkcji. Postanowiono więc, że Wiadomości będą sugerować GIF-y w trakcie konwersacji. Sugestie mają być proponowane na podstawie treści.

Wiadomości Google na Androida już wspierają GIF-y z Tenor. Teraz gigant z Mountain View doszedł do wniosku, że może zachęcić użytkowników aplikacji po sięgania po tą funkcję. Tak też będzie i ma to odbywać się poprzez sugestie. Będą one proponowane na podstawie treści konwersacji.

W ostatnich dniach Wiadomości Google zaczęły wyświetlać u części użytkowników sugestie związane z GIF-ami. Pojawiają się one nad polem, gdzie wpisuje się tekst wysyłany do drugiej osoby. Może to być jedna propozycja związana z wyświetleniem GIF-ów o jednej tematyce lub kilku. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

Wiadomości Google Android sugestie GIF-y
fot: AndroidPolice

Sugestie GIF-ów jeszcze nie u wszystkich użytkowników Wiadomości Google na Androida

Warto dodać, że tego typu sugestie GIF-ów na podstawie konwersacji nie są jeszcze widoczne u wszystkich użytkowników aplikacji Wiadomości Google na Androida. Możliwe, że gigant z Mountain View wlącza je po stronie własnych serwerów. Nie wiadomo również, jak dokładnie działa algorytm dla tej funkcji. W niedługim czasie dostępność tej opcji zapewne zostanie zwiększona i zobaczy ją coraz więcej osób.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij