Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 74 z dark mode dla Windows 10. Jak to włączyć?

Google Chrome 74 wprowadza dark mode na Windows 10. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak to włączyć, to istnieje rozwiązanie. Domyślnie Google zdecydowało się na wprowadzanie trybu ciemnego etapami i dlatego nie jest on automatycznie aktywowany u wszystkich użytkowników Windows 10. Chrome 74 zawiera też inne nowości.

Google Chrome 74 jest już dostępny. Przeglądarka w tej wersji wprowadza przede wszystkim dark mode dla Windows 10. Pojawił się on wcześniej w becie programu. Teraz udostępniany jest w stabilnym wydaniu. Po tym, jak najpierw tryb ciemny pojawił się na komputerach z macOS. Jednak nie jest on widoczny u wszystkich użytkowników.

Dark model z Google Chrome 74 dopasowuje się automatycznie do wyboru użytkownika Windows 10. Jeśli w ustawieniach personalizacji macie włączony czarny motyw w systemie, to przeglądarka będzie również uruchamiania w takim stylu. Jednak gigant z Mountain View tryb ciemny udostępnia etapami po stronie własnych serwerów, ale można to wymusić. Zobaczmy, jak to włączyć.

Google Chrome 74 dark mode dla Windows 10 czarny motywy tryb ciemny jak włączyć

Tak włączysz dark mode w Google Chrome 74 dla Windows 10

1. Na skrócie przeglądarki należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Właściwości.

2. Na karcie Skrót należy dodać w polu Element docelowy: dopisek -force-dark-mode, który zostanie poprzedzony spacją.

3. Zatwierdzacie zmiany i uruchamiacie ponownie Google Chrome. Czarny motyw powinien się włączyć.

Google Chrome 74 to nie tylko dark mode dla Windows 10. Przeglądarka wprowadza rozwiązania aż 39 problemów związanych z bezpieczeństwem. Następnie mamy funkcję o nazwie Lazy Loading. W ten sposób można nadawać priorytet elementom, które będą wczytywane na stronach internetowych. Dotyczy to tych widocznych, które będą wczytywane w pierwszej kolejności.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij