Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 74 wprowadza dark mode w Windows 10

Google Chrome 74, który został udostępniony w wersji beta, wprowadza długo wyczekiwany dark mode w Windows 10. Wcześniej ciemny motyw w popularnej przeglądarce został dodany w macOS. Google Chrome 74 przez najbliższe kilka tygodni będzie testowany w wersji beta. Finalne wydanie programu powinno wprowadzić dark mode dla wszystkich.

Google Chrome 74 znajduje się obecnie w fazie beta testów i w końcu wprowadza dark mode dla Windows 10 na poziomie systemowym. To oznacza, że użytkownik decydując się na ciemny motyw w OS-ie może liczyć na automatyczne dopasowanie się przeglądarki do wybranego ustawienia. Tak funkcja jest już obsługiwana w Chromie, ale tylko w macOS Mojave.

Google Chrome 74 rozszerzy dostępność dark mode także o Windows 10, co z pewnością cieszy. Jednak należy pamiętać, że ta przeglądarka znajduje się obecnie w wersji beta. To oznacza, że upłynie jeszcze kilka tygodni zanim zostanie udostępniona w edycji finalnej. Wtedy trafi na komputery u wszystkich użytkowników.

Google Chrome 74 beta dark mode ciemny motyw Windows 10
fot.: 9to5Google

Chcąc korzystać z dark mode w Google Chrome nie trzeba nic robić. Pamiętajmy, że funkcja jest tak zaimplementowana, aby przeglądarka automatycznie dopasowywała się do ustawień wybranych przez użytkownika. To oznacza, że ciemny motyw należy włączyć w ustawieniach Windows 10 lub macOS. Wtedy program sam dopasowuje się do wyboru użytkownika.

Dark mode w Google Chrome 74 dla Windows 10 wygląda jak tryb incognito

Jeśli zainstalujecie betę Google Chrome 74 i włączycie sobie dark mode w ustawieniach Windows 10, to zauważycie, że wygląda to dosłownie jak tryb incognito. Bo tak w rzeczywistości jest i na pierwszy rzut oka nie widać praktycznie żadnej różnicy. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na stabilne wydanie przeglądarki.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij