Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google z drobnymi zmianami w interfejsie

Asystent Google jest już dostępny po polsku, a tymczasem interfejs aplikacji ulega małym modyfikacjom. Gigant z Mountain View testował te zmiany już od jakiegoś czasu. Google postanowiło nieco pozmieniać miejsce poszczególnych przycisków odpowiedzialnych za różne funkcje. Nie sprawia to jednak, że Asystent zmienia się diametralnie.

Asystent Google od niedawna mówi już po polsku. Jakiś czas temu gigant z Mountain View rozpoczął też testy, gdzie pewnym modyfikacjom ulegał interfejs aplikacji. Zmiany te nie były duże, a bardziej kosmetyczne. Teraz firma zaczęła je wprowadzać w aplikacji na stałe i to oznacza, że zmodyfikowany interfejs wkrótce pojawi się na telefonach u wszystkich użytkowników. Zobaczmy więc, co tak naprawdę ulega zmianie.

Asystent Google w odświeżonej formie skupia takie funkcje, jak przyciski dla Lens, wyszukiwania głosowego oraz wprowadzania na klawiaturze bliżej siebie w dolnej części ekranu. Widzicie to na załączonych zrzutach ekranowych. Wcześniej wspomniane kontrolki znajdowały się znacznie dalej od siebie. Po lewej stronie znajduje się teraz przycisk do organizera. Natomiast po prawej stronie umieszczono kontrolkę do sekcji odkrywania, gdzie można znaleźć nowe aplikacje dla Assistanta. Wcześniej umieszczone one były w górnej części okna aplikacji.

Asystent Google Assistant zmiany w interfejsie modyfikacje wyszukiwanie głosowe Lens

Odświeżony Asystent Google w aplikacji z numerem 8.91

Zmiany obejmujące interfejs funkcji Asystent Google wprowadzane są wraz z aktualizacją aplikacji Google na Androida z numerkiem 8.91. Na tym jednak nie koniec. Już teraz w becie z numerem 9.0 pojawiają się kolejne modyfikacje. Obejmują one zaokrąglone narożniki w dolnej części ekranu, co możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych. U wszystkich użytkowników powinny pojawić się w momencie, gdy wersja z numerem 9.0 wyjdzie z fazy beta.

Asystent Google Assistant zmiany w interfejsie modyfikacje wyszukiwanie głosowe Lens

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij