Udostępnij
Tweetnij

Nowy Messenger zawiera testowy dark mode i można go włączyć, ale jest to trudne

Nowy Messenger jest już udostępniany i jak dobrze wiemy, dostanie także dark mode. Facebook już testuje ciemny motyw na wybranych rynkach i okazuje się, że aplikacja w wersji beta na Androida pozwala go włączyć. Niestety, cały proces jest utrudniony i wiąże się z dostępem do konta roota. Dlatego jest to zabawa dla nielicznych.

Nowy Messenger został udostępniony wcześniej w tym tygodniu. Facebook zaczął go ponownie wdrażać po tym, jak zdecydował się w listopadzie na wycofanie zmian. Jak dobrze wiemy, kilka miesięcy temu w aplikacji zapowiedziano także dark mode. Niestety, ciemny motyw na razie dostępny jest dla nielicznych, ale można go włączyć.

Nowy Messenger normalnie nie zawiera jeszcze dark mode dla wszystkich. Facebook prowadzi program pilotażowy na wybranych rynkach i wśród nich jest m.in. Ukraina. Okazuje się jednak, że specjaliści z XDA-Developers przygotowali instrukcję na aktywację ciemnego motywu. Problem jest jednak taki, że trzeba dysponować smartfonem z Androidem i dostępem do konta roota.

Nowy Messenger jak włączyć dark modem tryb ciemny motyw Facebook

Tak można włączyć dark mode w komunikatorze nowy Messenger

Jeśli macie smartfona z dostępem do konta roota, to musicie pobrać ostatnią betę komunikatora Messenger. Znajdziecie ją chociażby na stronie APK Mirror. Potem trzeba doinstalować terminal, na przykład Termux. Tam należy wpisać polecenie su i następnie am start -n “com.facebook.orca/com.facebook.abtest.gkprefs.GkSettingsListActivity”. Pojawi się ekran widoczny poniżej. Należy dotknąć opcję Search Gatekeepers oraz wpisać dark i pozmieniać wartości z NO na YES.

Nowy Messenger jak włączyć dark modem tryb ciemny motyw Facebook

Po wprowadzeniu modyfikacji nowy Messenger pozwala włączyć dark mode po dotknięciu awataru. Tam należy przewinąć ekran w dół i odnaleźć opcję uruchamiającą ciemny motyw. Na razie nie wiadomo, kiedy zakończą się testy i funkcja zostanie udostępniona dla wszystkich. Facebook nie ujawnił takich informacji.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij