Udostępnij
Tweetnij

Nowy Facebook Messenger 4 dostępny. Wprowadza dużo zmian (aktualizacja)

Facebook Messenger 4 został już zapowiedziany w trakcie konferencji F8. Wtedy poznaliśmy planowane przez Zuckerberga i spółkę nowości. Teraz zaczęto udostępniać aplikację dla wszystkich użytkowników. Nowy Facebook Messenger 4 jest prostszy, zawiera tryb ciemny oraz pozwala lepiej personalizować konwersacje.

Aktualizacja: Nowy Facebook Messenger pojawia się u coraz większej ilości osób. Wygląda na to, że rozpoczął się globalny rollout nowej aplikacji. Niestety, nie wszystkim wprowadzone zmiany się podobają. Co nie zmienia faktu, że trzeba się będzie przyzwyczaić. Aktualizacja #2. Niestety, u wielu osób nowy interfejs po chwili został wycofany.

Facebook Messenger doczekał się licznych zmian, które zapowiedziano już w trakcie konferencji F8. Wtedy mogliśmy zobaczyć, jaka przyszłość czeka popularny komunikator Zuckerberga i spółki. Teraz firma poinformowała, że zaczyna udostępniać nową aplikację dla wszystkich. Nastąpiło to po tym, jak niedawno zmiany zaczęły pojawiać się u wybranych użytkowników.

Nowy Facebook Messenger 4 iOS Android skąd pobrać aplikacje

Nowy Facebook Messenger 4 jest odpowiedzią na prośby użytkowników. 71% ankietowanych osób stwierdziło, że najważniejszą cechą komunikatora jest prostota. Głosy zostały wysłuchane i dlatego wprowadzono modyfikacje, które mają być odpowiedzią na prośby użytkowników. Co nowego znajdziemy w popularnym komunikatorze?

Nowy Facebook Messenger 4 ma tryb ciemny

Nowy Messenger 4 wprowadza tryb ciemny, który możecie zobaczyć poniżej na przykładzie aplikacji dla iOS. Następnie mamy uproszczoną nawigację. Dolny pasek zawiera teraz trzy ikony. W środku znajduje się skrót do konwersacji. Zarówno dwuosobowych, jak i grupowych. Skrót do nowej wiadomości i aparatu przeniesiono w prawy górny róg okna komunikatora.

Nowy Facebook Messenger 4 iOS Android skąd pobrać aplikacje

Nowy Facebook Messenger 4 wprowadza także udoskonalenia z zakresu konwersacji. Dodano nowe opcje, które pozwolą lepiej personalizować okna rozmów. Dodano m.in. gradientowe kolory dla bąbelków czatu, które można zmieniać w dowolnym momencie. Aplikacja jest już udostępniana, ale proces ma przebiegać etapami. Pełne wdrożenie nowego komunikatora u wszystkich użytkowników ma potrwać do kilku tygodni.

Nowy Facebook Messenger 4 iOS Android skąd pobrać aplikacje

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij