Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje na Androida [wrzesień 2018]

Pierwszy miesiąc roku szkolnego przeminął. Ten owocny dla uczniów i kosztowny dla ich rodziców okres przełożył się na liczne, ciekawe aplikacje dla platformy Android, które zebrałem w formie ich podsumowania. Wśród nowości znaleźć można: Tor Browser, Rootless Launcher czy Pexels, a to dopiero początek listy! Zobaczcie najlepsze nowe aplikacje na Androida z września.

Pierwszy miesiąc roku szkolnego przeminął. Ten owocny dla uczniów i kosztowny dla ich rodziców okres przełożył się na liczne, ciekawe aplikacje dla platformy Android, które zebrałem w formie ich podsumowania. Wśród nowości znaleźć można: Tor Browser, Rootless Launcher czy Pexels. Co jeszcze ciekawego pojawiło się w Sklepie Play? Zobaczmy.

Rootless Launcher

rootless launcher najlepsze aplikacje Android wrzesień 2018

Rootless Launcher to launcher dla systemu Android. Jest on specjalnie zmodyfikowaną wersją pulpitu z telefonów Google Pixel pracujących pod kontrolą Androida Oreo. Aplikacje tego typu potrafią zastąpić nakładki typu HTC Sense, MIUI, EMUI czy Samsung Experience. Program dostępny jest za darmo. Rootless Launcher uruchomić można na smartfonach i tabletach pracujących pod kontrolą przynajmniej Androida 5.0.

Envision AI

Envision AI najlepsze aplikacje iOS wrzesień 2018

Envision AI dla smartfonów z systemem Android to aplikacja służąca do odczytywania tekstu ze zdjęć. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję do przetwarzania obrazu na mowę wbudowanego syntezatora. Envision AI to pozycja stworzona dla osób z wadami wzroku, działająca w wielu językach jednocześnie. Pozycja dostępna jest za darmo.

BBC Learning English

BBC najlepsze aplikacje iOS wrzesień 2018

BBC Learning English to platforma do nauki języka angielskiego dla systemu Android. Aplikacja opracowana przez brytyjską telewizję BBC dostarcza programy edukacyjne, które nadawane są cyklicznie. Dostęp zarówno do programu, jak i treści w nim prezentowanych jest bezpłatny, a filmy i słuchowiska posiadają również wersję tekstową, pozwalającą zapoznać się z ich treścią np. w autobusie.

Nova Video Player

Nova najlepsze aplikacje iOS wrzesień 2018

Nova Video Player to odtwarzacz wideo dla systemu Android. Aplikacje tego typu pozwalają na odtwarzanie plików multimedialnych w najpopularniejszych formatach bezpośrednio przy pomocy smartfona lub tabletu. Rozwijany przez społeczność Nova Video Player jest w stanie odtwarzać filmy z nośników USB, a także usług chmurowych. Nova oferuje wsparcie dla formatów: MKV, MP4, AVI, WMV, FLV, a także formatów napisów: SRT, SUB, ASS, SMI.

Tor Browser

Tor najlepsze aplikacje iOS wrzesień 2018

Tor Browser dla systemu Android to bezpieczna przeglądarka internetowa. Program oparty na przeglądarce Firefox rozwijany jest przez społeczność i oferowany jest za darmo. Tor Browser wykorzystuje serwery VPN oraz szyfrowanie danych do ukrywania informacji na temat internauty — np. jego lokalizacji. Aplikacje podnoszące poziom bezpieczeństwa są najczęściej pozycjami komercyjnymi, odmiennie do omawianej przeglądarki.

Firefox Rocket

Firefox Rocket najlepsze aplikacje iOS wrzesień 2018

Firefox Rocket to przeglądarka internetowa dla urządzeń z Androidem. Aplikacja dedykowana jest starszym smartfonom o dużej wydajności i małej ilości zajętego przez nią miejsca. Przeglądarka posiada obsługę przeglądania sieci przy wykorzystaniu kart, tworzenia zrzutów strony internetowej oraz pobierania wielu plików jednocześnie.

Niagara Launcher

Niagara najlepsze aplikacje iOS wrzesień 2018

Niagara Launcher to program będący launcherem pulpitu. Daje on możliwość zmiany wyglądu graficznego interfejsu użytkownika w smartfonach i tabletach z systemem Android. Aplikacja została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy korzystają z telefonów jedną ręką — główne funkcje urządzenia dostępne są za pomocą gestów. Niagara Launcher stawia na minimalizm oraz prostotę i jest dostępny za darmo.

Fluid Navigation Gestures

Fluid najlepsze aplikacje iOS wrzesień 2018

Fluid Navigation Gestures na Androida to narzędzie rozwijające funkcjonalność systemu operacyjnego Android. Daje ono użytkownikowi możliwość tworzenia spersonalizowanych gestów na powierzchni ekranu smartfona. Oprócz podstawowej nawigacji po systemie operacyjnym istnieje możliwość umieszczenia skrótów do aplikacji. Aplikacja dostępna jest za darmo.

Shorty

Shorty najlepsze aplikacje iOS wrzesień 2018

Shorty to narzędzie stworzone z myślą o urządzeniach z Androidem. Pozwala ono na przypinanie do pulpitu skrótów do treści pochodzących z wielu aplikacji przy wykorzystaniu mechanizmu udostępniania treści. Tworzone ikony mogą być odnośnikami zarówno do plików multimedialnych, jak i kontaktów czy linków do stron internetowych. Shorty dostępny jest za darmo.

Pexels

Pexels najlepsze aplikacje iOS wrzesień 2018

Pexels to mobilna aplikacja galerii profesjonalnych fotografii. Pozwala ona na wyszukiwanie i pobieranie tematycznie odpowiadających użytkownikowi plików graficznych, które wykorzystać można do m.in. publikacji ich na blogu. Ponadto aplikacja dla systemu Android daje autorom możliwość publikacji ich fotografii na łamach serwisu. Pexels można wykorzystać jako aplikacje do pozyskiwania nowych tapet.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry na Androida

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij